Ogłoszenia duszpasterskie - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Czas Wielkiego Postu i w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone przez o. Piotra Włodygę, z zakonu benedyktynów, dzisiaj podczas każdej Mszy św. Natomiast w poniedziałek i we wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjną o g. 9.00, 16.30 i 18.00.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej, tj. ok. g. 18.30, i dla młodzieży o g. 19.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli w dniach 9, 10, 11 marca, dla uczniów gimnazjum w dniach 16, 17, 18 marca i dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w dniach 25, 26, 27 marca 2015 roku. 

3. Odpust parafialny w święto św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej parafii jest w środę, 4 marca, jest to dzień zaraz po zakończeniu rekolekcji parafialnych. Uroczystej Mszy św. odpustowej o g. 18.00 przewodniczył będzie i wygłosi kazanie odpustowe, kapłan pochodzący z naszej parafii i w kolejności lat święceń zaproszony został Ksiądz Norbert Sawicki.

4. W rozpoczynającym się nowym miesiącu stałe praktyki duszpasterskie, to znaczy w czwartek o g. 18.00 Msza św. w intencji o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, w piątek spowiedź od g. 16.30 i Msza św. dla dzieci połączona z Droga Krzyżową o g. 17.00 i po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Droga Krzyżowa dla wszystkich.

5. W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świat i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego po  Mszy św. o 9.00 do g. 15.00 zakończona Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W piątek i sobotę kapłani z posługą sakramentalna odwiedzą Chorych. 

6. Przypominamy o stałych praktykach jak każdego czwartku w kaplicy Miłosierdzia Bożego adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00

7. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na dodatkową modlitwę: Godzinne czuwanie z Chrystusem, tzw. „kazimierzowskie noce”, w każdy czwartek od g. 21.00 do 22.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz wielkopostne zasłuchanie w Słowo Boże określone nazwą "Oliwki i jagody”. Będzie to pół godziny rozważania i pół godziny adoracji w każdą niedzielę od g. 20.30 do 21.30. Te rozważania będzie można również odsłuchać na naszej parafialnej stronie internetowej.

8. Wspólnoty Neokatechumenalne w okresie Wielkiego Postu codziennie od poniedziałku do piątku o g. 5.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego gromadzą się na wspólną modlitwę jutrzni. Zapraszają do włączenia się w nurt tej modlitwy.

9. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza w każdą sobotę Wielkiego Postu na g. 19.00 na wspólną modlitwę nieszporami.

10. Informujemy, że w dniach 30.04-3.05 2015 roku odbędzie się wyjazd autokarowy organizowany przez wspólnotę Żywego Różańca dla wszystkich zainteresowanych do Niepokalanowa, Warszawy i Gniezna. W programie zwiedzanie zabytków sakralnych i świeckich. Planowane jest zwiedzanie Niepokalanowa, Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, katedry gnieźnieńskiej. Koszt 350 złotych. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. Jarosława.

11. Od kilku lat praktyką naszej parafii jest w okresie Wielkiego Postu, składanie ofiar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne, jako dar jałmużny postnej. Pragniemy poinformować, że nasza parafia zobowiązana jest w skali roku przekazać na Seminarium Duchowne 34 tysiące 800 złotych. Koperty na ten dar znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

12. Dzisiaj Kościół w Polsce wspiera modlitwą i darami do puszek sprawę misji w świecie tzw. „Ad Gentes”. Ze względu na rekolekcje i przeżywany Dzień Żołnierzy Wyklętych oraz przeprowadzanej kwesty przy kościołach na poszukiwanie żołnierzy zabitych i pochowanych często poza cmentarzem, na ekshumacje i badania DNA, w przyszłą niedzielę dołączymy do wszystkich parafii modlitwą oraz zbiórką do puszek po każdej Mszy św., którą wspierać będziemy dzieło „Ad Gentes”.

13. Zmarł ojciec księdza Henryka Melerskiego, śp. Kazimierz Melerski. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 2 marca br. Msza św. zostanie odprawiona w kościele na Starych Policach o g. 13.00. Jest przygotowany autobus na przejazd z kościoła na cmentarz w Policach.

14. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zapraszamy do nabywania tych czasopism. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  1 marca 2015 r.