Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Przez cały okres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej, tj. ok. g. 18.30, i dla młodzieży o g. 19.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum w dniach 16, 17, 18 marca i dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w dniach 25, 26, 27 marca 2015 roku. 

2. Spotkanie animatorów prowadzących grupy do bierzmowania odbędzie się 16 marca w poniedziałek o g. 19.00 na plebanii.

3. Spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie miało miejsce 20 marca w piątek o g. 19.30 w biurze parafialnym.

4. W czwartek, 19 marca, jest Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona mężczyzn i Patrona Dobrej Śmierci. Pamiętajmy  o zawierzeniu się w tym dniu św. Józefowi, szczególnie przez udział we Mszy św. Na zakończenie każdej Mszy św. zostanie odmówiona Litania do św. Józefa.

5. W najbliższy piątek Msza św. „uzdrowieniowa” w kościele o g. 19.30, dlatego Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie o g. 19.00.

6. W przyszły poniedziałek, 23 marca br., bezpośrednio po zakończonej Mszy św. wieczornej to jest ok. godziny 18.30 spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci, które w maju przystępują do I Komunii św.

7. W dniu 2 kwietnia przypada 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym  dniu przypada Wielki Czwartek i liturgia Kościoła ma charakter właściwy dla Wielkiego Czwartku, dlatego wspomnienie 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II zrobimy w piątek poprzedzający rocznicę. W piątek, 27 marca 2015 r., ulicami miasta przejdziemy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej od kościoła ul. Bankową i Grzybową do Figury św. Jana Pawła II na Skwerze Jana Pawła II, gdzie po zakończonej Drodze Krzyżowej będzie możliwość złożenia kwiatów i zniczy podkreślając 10 rocznicę śmierci naszego Wielkiego Papieża.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne, jako dar jałmużny postnej. Koperty na ten dar znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

9. W przedsionku kościoła „Caritas” rozprowadza świece. „Caritas przygotowuje paczki świąteczne, można dołączyć się przez dostarczenie żywności trwałej, które składać można przy stolikach „Caritas” jak również w kiosku parafialnym i w zakrystii.

10. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak zawsze przed świętami w przedsionku kościoła prowadzą kiermasz, aby uzyskiwać pieniądze na wakacje.

11. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zapraszamy do nabywania tych czasopism. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 15 marca 2015 r.