Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w dniach 25, 26, 27 marca 2015 roku. 

2. Jutro, w poniedziałek, 23 marca br., bezpośrednio po zakończonej Mszy św. wieczornej, to jest ok. godziny 18.30 spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci, które w maju przystępują do I Komunii św.

3. Najbliższa środa, 25 marca, to Uroczystość Zwiastowania NMP. Pamiętajmy o Mszy św. w tym dniu. Podczas Mszy św. o g. 18.00 będzie uroczyste wprowadzenie z aktem ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi 40 osób tworzących wspólnotę „Fiat”. Ze względu na tę Uroczystość Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona na 10 minut przed godziną 18.00.

4. W środę przypada również Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na kolejną Mszę św. „bez prądu” o godzinie 19.30 w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych, podczas, której będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego

5. W dniu 2 kwietnia przypada 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada Wielki Czwartek i liturgia Kościoła ma charakter właściwy dla Wielkiego Czwartku, dlatego wspomnienie 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II zrobimy w piątek poprzedzający rocznicę. W piątek, 27 marca 2015 r., o g. 18.30 ulicami miasta przejdziemy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej od kościoła ul. Bankową i Grzybową do Figury św. Jana Pawła II na Skwerze Jana Pawła II, gdzie po zakończonej Drodze Krzyżowej będzie możliwość złożenia kwiatów i zniczy podkreślając 10 rocznice śmierci naszego Wielkiego Papieża.

6. Konferencja przed chrztem, dla Rodziców i Chrzestnych, których dzieci będą otrzymywały chrzest w święta wielkanocne, będzie w najbliższą sobotę o g. 17.00 w kościele. Przypominamy, że w Wielką Sobotę nie ma konferencji przed chrztem.

7. Przyszła niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Natomiast procesyjne wejście z palmami, w inscenizacji wjazdu Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy, będzie podczas Mszy św. o g. 10.45. Rozpoczęcie procesji o g. 10.30 na deptaku przy ul. Kardynała Wyszyńskiego na wprost centrum handlowego „Kinga”. 

8. Następne procesyjne wejście do kościoła o g. 12.00 z udziałem i liturgią przewidzianą dla Drogi Neokatechumenatu.

9. W sobotę, 28 marca, od g. 19.00, w ruinach klasztoru przy kościele parafialnym w Policach-Jasienicy, odbędzie się w plenerze Misterium Męki Pańskiej. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza do udziału w tym przedstawieniu i modlitwie.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne, jako dar jałmużny postnej. Koperty na ten dar znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

11. W przedsionku kościoła „Caritas” rozprowadza świece. „Caritas" przygotowuje paczki świąteczne, można dołączyć się przez dostarczenie żywności trwałej, które składać można przy stolikach „Caritas” jak również w kiosku parafialnym i w zakrystii.

12. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak zawsze przed świętami, w przedsionku kościoła prowadzą kiermasz, aby uzyskiwać pieniądze na wakacje.

13. Osoby zgłoszone na wyjazd z pielgrzymką w pierwszych dniach maja, proszone są o wpłatę, jako potwierdzenie gotowości wyjazdu. Bliższe informacje u ks. Jarosława.

14. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zapraszamy do nabywania tych czasopism. Czasopisma można otrzymać również przy stoliku „Caritas”.  Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 22 marca 2015 r.