Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA PALMOWA 2015


1. Przed nami Wielki Tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. w stałym porządku, czyli o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi w tych dniach przed i podczas Mszy św.
 
2. W Wielki Czwartek w kościele parafialnym jest tylko jedna Msza św. – Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Przed południem w Wielki Czwartek w Bazylice Katedralnej w Szczecinie odprawiona zostanie Msza św. o g. 10.00, na której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie oraz zostanie poświęcony Olej Krzyżma, który używa się do chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich oraz Olej Chorych. Zapraszamy do udziału w liturgii Wielkiego Czwartku. Na zakończenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej jest przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w Wielki Czwartek od g. 17.00 do 22.00 z przerwą na czas liturgii.

3. W Wielki Piątek nie ma Mszy św. w całym Kościele Powszechnym. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 9.00. O godzinie 15.00 Koronka i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Liturgia Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża o g. 18.00,  na zakończenie tej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Spowiedź w Wielki Piątek od g. 9.00 przez cały dzień, z przerwą na czas Liturgii Wielkiego Piątku o g. 18.00 i po zakończeniu liturgii przez całą noc do g. 6.00.

4. W Wielką Sobotę rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwości spowiedzi od g. 9.00. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od g. 10.00 co pół godziny do g. 15.00. Poświęcenie pokarmów pod krzyżem w Trzeszczynie o g. 11.00, a w Siedlicach o g. 11.30. Ofiary składane podczas poświęcenia pokarmów są z przeznaczeniem na okna w budynku parafialnym, w tych częściach, które jeszcze nie zostały wymienione. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o g. 20.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w Wielką Sobotę od g. 9.00 do 22.00 z przerwą na Liturgię o g. 20.00.

5. Niedziela Wielkanocna rozpocznie się Rezurekcją o g. 6.00 rano. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Kolejna Msza święta w Wielkanoc zostanie odprawiona o g. 8.00 i dalej według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak każdej niedzieli. 

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne, jako dar jałmużny postnej. Koperty na ten dar znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. W przedsionku kościoła „Caritas” rozprowadza świece. „Caritas" przygotowuje paczki świąteczne, można dołączyć się przez dostarczenie żywności trwałej, które składać można przy stolikach „Caritas” jak również w kiosku parafialnym i w zakrystii.

8. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak zawsze przed świętami w przedsionku kościoła prowadzą kiermasz, aby uzyskiwać pieniądze na wakacje.

9. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zapraszamy do nabywania tych czasopism. Czasopisma można otrzymać również przy stoliku „Caritas”.  Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 29 marca 2015 r.