Ogłoszenia duszpasterskie - WIELKANOC 2015

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w Poniedziałek Wielkanocny jest z przeznaczeniem na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W następnych dniach Oktawy Wielkanocnej Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie ma obowiązku zachowania postu od spożywania pokarmów mięsnych.

2. Przez cały tydzień w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

3. W przyszłą niedzielę, według tradycji w naszej parafii, składamy w pustym Grobie Pana Jezusa czerwone goździki, jako wyraz naszej miłości do Boga pełnego Miłosierdzia. Wyjątkowo w tę niedzielę Msza św., która jest z przeznaczeniem dla dzieci przedszkolnych, ze względu na Święto Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i będzie miała charakter centralnej Mszy św. ze szczególnym uwielbieniem Boga za dar Miłosierdzia.

4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego według postanowienia Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w niedzielę 19 kwietnia zbiórka do puszek na rzecz „Caritas”.

5. W Internecie, pod adresem www.swiadomi-chrystusa.pl (pisane bez polskich znaków), rozpoczął działalność nowy portal, będący internetowym wydaniem naszego czasopisma parafialnego. Będą na tej stronie publikowane wiadomości z życia parafii, dekanatu, a także inne informacje i artykuły o tematyce religijno-społecznej. Serdecznie zapraszamy do regularnych wizyt na tej stronie.

6. Wpatrzeni w Chrystusa Zmartwychwstałego, upewniamy się, że życie nasze nie zmierza do unicestwienia, ale do niekończącego się życia wiecznego. Życzymy z racji świąt wielkanocnych, aby nasze życie było wypełnione pragnieniem miłości Pana Boga, drugiego człowieka i wszystkiego co świat stanowi, aby taki stan ducha pozwolił nam wchodzić już tu na ziemi w tajemnice wieczności. Życzymy także dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 5 kwietnia 2015 r.