Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2015


1. Dzisiaj, według tradycji w naszej parafii, składamy w pustym Grobie Pana Jezusa czerwone goździki, jako wyraz naszej miłości do Boga pełnego Miłosierdzia. Wyjątkowo w tę niedzielę Msza św., która jest z przeznaczeniem dla dzieci przedszkolnych, ze względu na Święto Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i będzie miała charakter centralnej Mszy św. ze szczególnym uwielbieniem Boga za dar Miłosierdzia.

2. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, według postanowienia Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w niedzielę, 19 kwietnia, zbiórka do puszek na rzecz „Caritas”.

3. W przyszłą niedziele, 19 kwietnia, od g. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy „Marsz dla Życia”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. Jutro, 13 kwietnia, o g. 19.00 rozpocznie się w kaplicy Miłosierdzia Bożego dobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe”.

5. Trwa Wielka Nowenna przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie. Jak każdego 13. dnia miesiąca spotkanie w kościele o godzinie 21.00 na Apelu Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która będzie się odbywać w niedziele od 19 kwietnia do 17 maja br. w godzinach od 15.00 do 17.00, z wyjątkiem niedzieli 19 kwietnia, gdzie ze względu na „Marsz dla Życia” , ewangelizacja będzie od g. 13.00 do 15.00. W Policach placem ewangelizacyjnym w tym roku będzie Skwer Jana Pawła II przy Figurze św. Jana Pawła. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

7. Zwrócił się do naszej Archidiecezji z prośbą o pomoc finansową J.E. Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, ze względu na ciągle rosnące ceny na Ukrainie i problemy z utrzymaniem Lwowskiego Seminarium Duchownego. Pomocą z naszej strony będzie zbiórka do puszek, w niedzielę 26 kwietnia, po każdej Mszy św..

8. W dniu 17 kwietnia br. Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego rozpocznie w Domu Macierzystym w Pniewach, obchody 150-lecia urodzin swej Założycielki, św. Urszuli Ledóchowskiej. W naszej parafii posługują już od wielu lat siostry Urszulanki, dlatego ten jubileusz chcemy w sposób szczególny przeżywać również w naszej parafii. Rozpoczęcie Roku Jubileuszu 150-lecia urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej rozpoczniemy w niedzielę 19 kwietnia br. podczas Mszy św. o g. 10.45.

9. W 70 rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, miejsce szczególnego męczeństwa polskiego duchowieństwa, na dzień 29.04 br organizowany jest przez Katedralne Biuro Pielgrzymkowe w Szczecinie, wyjazd na uroczystości w Dachau. Można zgłosić gotowość wyjazdu.
 
10. Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek, 16 kwietnia br., o g. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

11. Nauki przedślubne będą w dniach od 20 do 24 kwietnia włącznie w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. g. 19.00.

12. Pielgrzymi zapisani na pielgrzymkę do Niepokalanowa, Warszawy i Gniezna proszeni są o dokonanie wpłaty i uzupełnienie danych osobowych. Szczególnie proszone są o to osoby, które jeszcze nie potwierdziły chęci wyjazdu.

13. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wyjątkowo odbędzie się w czwarty tydzień kwietnia, czyli 24.04.2015 o g. 19.30. Mszy św. będzie przewodniczył kapłan z Niemiec. 

14. W Internecie, po adresem www.swiadomi-chrystusa.pl (pisane bez polski znaków), rozpoczął działalność nowy portal, będący internetowym wydaniem naszego czasopisma parafialnego. Będą na tej stronie publikowane wiadomości z życia parafii, dekanatu, a także inne informacje i artykuły o tematyce religijno-społecznej. Serdecznie zapraszamy do regularnych wizyt na tej stronie.

15. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 12 kwietnia 2015 r.