Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA WIELKANOCNA


1. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz „Caritas”.

2. Również dzisiaj, w niedzielę, 19 kwietnia od g. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy „Marsz dla Życia”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która będzie się odbywać w niedziele od 19 kwietnia do 17 maja br. w godzinach od 15.00 do 17.00, z wyjątkiem niedzieli 19 kwietnia, gdzie ze względu na „Marsz dla Życia” , ewangelizacja będzie od g. 13.00 do 15.00. W Policach placem ewangelizacyjnym w tym roku będzie Skwer Jana Pawła II przy Figurze św. Jana Pawła. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

4. Zwrócił się do naszej Archidiecezji z prośbą o pomoc finansową J.E. Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, ze względu na ciągle rosnące ceny na Ukrainie i problemy z utrzymaniem Lwowskiego Seminarium Duchownego. Zapowiadaliśmy, że pomocą z naszej strony będzie zbiórka do puszek, w niedzielę 26 kwietnia, po każdej Mszy św., ale nastąpiło nałożenie się dwóch wydarzeń na tę samą niedzielę, gdyż według programu naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego na niedzielę 26 kwietnia jest w planie akcja powołaniowa w naszej parafii. Będziemy gościć 4 kleryków, którzy z informacją o życiu Seminarium i wspólna modlitwę o nowe powołania, będą również z puszkami oczekiwać naszej pomocy. W związku z tym przesuniemy możliwość udzielenia pomocy dla Księdza Arcybiskupa Mokrzyckiego w niedzielę 3 maja br.
 
5. W dniach 23 i 24 kwietnia od g. 17.00-18.00 kandydaci do bierzmowania mają zgłaszać się w zakrystii ze swoim indeksem.

6. Nauki przedślubne będą w dniach od 20 do 24 kwietnia włącznie w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00.

7. W tym tygodniu 3 naszych kapłanów mają swoje Imieniny. W czwartek, 23 kwietnia obchodzi Imieniny ks. Wojciech, a w sobotę, 25 kwietnia Imieniny mają ks. Marek i ks. Jarosław. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizantach.

8. W czwartek, 23 kwietnia, w Sanktuarium Pani Fatimskiej w Szczecinie na Osiedlu Słonecznym, odbędzie się modlitwa i Eucharystia prowadzona przez o. Petera Ljubicicia z Medjugorje. Początek modlitwy o g. 17.00

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w naszym kościele odbędzie się w piątek, 24.04.2015, o g. 19.30. Mszy św. będzie przewodniczył kapłan z Niemiec. 

10. W sobotę, 25 kwietnia 2015, kolejna Msza św. „z życiem bez prądu” w obronie życia poczętego o g. 19.00 w kościele.

11. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 19 kwietnia 2015 r.