Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która odbywa się w niedziele, od 19 kwietnia do 17 maja br. w godzinach od 15.00 do 17.00. W Policach placem ewangelizacyjnym w tym roku jest Skwer Jana Pawła II przy Figurze św. Jana Pawła. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

2. Według programu naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego na niedzielę 26 kwietnia jest w planie akcja powołaniowa w naszej parafii. Gościmy 4 kleryków, którzy z informacją o życiu Seminarium i wspólną modlitwą o nowe powołania, będą również z puszkami oczekiwać naszej pomocy. W przyszłą niedzielę postaramy się przyjść z pomocą dla Księdza Arcybiskupa Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego.

3. Spotkanie pielgrzymów przed wyjazdem do Warszawy, Niepokalanowa i Gniezna, będzie w poniedziałek, tj. jutro ok. g. 18.30 w kościele. Informujemy, że zwolniły się dwa miejsca. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc maj. Nabożeństwa majowe, ze śpiewem Litanii Loretańskiej od 1 maja bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W dniu 1 maja z racji I piątku miesiąca spowiedź dla dzieci i dorosłych, którzy praktykują I piątki miesiąca, będzie od g. 16.30. Msza św. dla dzieci  g. 17.00. 

5. Liturgicznie Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski będzie w tym roku obchodzona 2 maja, ze względu na przypadającą 3 maja niedzielę.

6. W dniu 2 maja z racji I soboty miesiąca Msza św. „Wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników” o g. 9.00 i następnie ok. g. 9.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego i adoracja do g. 15.00.

7. W pierwszych dniach nowego miesiąca kapłani odwiedzą Chorych w ich domach z posługą sakramentalną.

8. Archidiecezjalne Dni Młodych w dniach 1, 2 i 3 maja w Barlinku. Młodzież z naszej parafii pod opieką ks. Łukasza będzie brała udział w tym wydarzeniu.

9. Przed nami Światowe Dni Młodych, które w przyszłym roku będą miały miejsce z udziałem Papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie. Rozpoczynają się już przygotowania. Informacje o najbliższych programach przygotowań młodzież dzisiaj po każdej Mszy św. będzie rozdawać na ulotkach.

10. W związku z akcją "Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata”, prowadzoną przez Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów w porozumieniu z biskupami diecezji z całego kraju przeprowadzane są zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego np. pralki, lodówki i wszystkie inne sprzęty elektroniczne. W naszej parafii taką zbiórkę dokonamy w dniach 6, 7 i 8 maja br. W dniu 8 maja o g. 12.00 nastąpi odbiór zgromadzonego sprzętu. Kto chciałby się włączyć w tę akcję, to we wskazanych dniach proszę składać elektrośmieci na parkingu wewnętrznym, przy salce ministranckiej. 

11. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 26 kwietnia 2015 r.