Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA WIELKANOCNA


1. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która odbywa się w każdą niedziele, do 17 maja br. w godzinach od 15.00 do 17.00. W Policach placem ewangelizacyjnym w tym roku jest Skwer Jana Pawła II przy Figurze św. Jana Pawła. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

2. Dzisiaj przez składane ofiary do puszek po każdej Mszy św. niedzielę przychodzimy z pomocą dla Księdza Arcybiskupa Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego.

3. Nabożeństwa majowe, ze śpiewem Litanii Loretańskiej od 1 maja bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. 

4. Wspólnota „Fiat” będzie miała swoje spotkanie modlitewne w kaplicy Miłosierdzia Bożego w poniedziałek, 4 maja br. od g. 19.00 do 20.00.

5. Przed nami Światowe Dni Młodych, które w przyszłym roku będą miały miejsce z udziałem Papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie. Rozpoczynają się już przygotowania. Najbliższe spotkanie – to czuwanie modlitewne w dniu 8 maja br. rozpocznie się o g. 21.00. W programie modlitwa, pogodny wieczór, konferencja, praca w grupach, adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i Eucharystia o 24.00 kończąca spotkanie.

6. W najbliższą sobotę, 9 maja, dzień I Komunii św. w dwóch grupach, to jest o g. 10.00 i 12.00. W związku z tą Uroczystością w sobotę będzie Msza św. o g. 7.00, nie będzie Mszy św. o g. 9.00, po południu bez zmian. Wcześniej, w piątek, 8 maja,  spowiedź dla dzieci, ich Rodziców i innych osób związanych z Uroczystością I Komunii św. od g. 16.30 dla osób związanych z pierwszą grupą dzieci przyjmujących I Komunię św. w sobotę o g. 10.00, a dla osób z grupy przystępującej o g. 12.00 – spowiedź będzie w piątek, od g. 18.30.

7. Dnia 12 maja o g. 18.00 będzie w naszym kościele udzielony sakrament bierzmowania. Czasu na ćwiczenia jest bardzo mało dlatego wszyscy, którzy przystępują do przyjęcia sakramentu bierzmowania mają spotkanie obowiązkowe w najbliższy poniedziałek, 4 maja br. o g. 18.30 w kościele. Nieobecność na tym spotkaniu będzie wyrazem rezygnacji z przyjęcia tego sakramentu w dniu 12 maja br.

8. W związku z akcją "Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata”, prowadzoną przez Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów w porozumieniu z biskupami diecezji z całego kraju przeprowadzane są zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego np. pralki, lodówki i wszystkie inne sprzęty elektroniczne. W naszej parafii taką zbiórkę dokonamy w dniach 6, 7 i 8 maja br. W dniu 8 maja o g. 12.00 nastąpi odbiór zgromadzonego sprzętu. Kto chciałby się włączyć w tę akcję, to we wskazanych dniach proszę składać elektrośmieci na parkingu wewnętrznym, przy salce ministranckiej. 

9. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 maja 2015 r.