Ogłoszenia duszpasterskie - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA


1. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która odbywa się w każdą niedziele, do 17 maja włącznie br. w godzinach od 15.00 do 17.00. W Policach placem ewangelizacyjnym w tym roku jest Skwer Jana Pawła II przy Figurze św. Jana Pawła. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

2. Nabożeństwa majowe, ze śpiewem Litanii Loretańskiej, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. 

3. We wtorek, 12 maja br. o g. 18.00, J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Białasik z Boliwii udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania. Msze święte przyjęte na 12 maja na g. 18.00 będą odprawione podczas uroczystości bierzmowania w koncelebrze z Księdzem Biskupem.

4. W środę, 13 maja, rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe”  do g. 19.00 w czwartek, 14.05.2015.

5. Z racji 13 dnia miesiąca i to 13 maja o g. 21.00 Apel Jasnogórski i na zakończenie procesja fatimska wokół kościoła.

6. Rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższy czwartek podczas nabożeństwa majowego.

7. W najbliższą sobotę, 16 maja, dzień I Komunii św. w dwóch grupach, to jest o g. 10.00 i 12.00. W związku z tą Uroczystością w sobotę będzie Msza św. o g. 7.00, nie będzie Mszy św. o g. 9.00, po południu bez zmian. Wcześniej, w piątek, 15 maja,  spowiedź dla dzieci, ich Rodziców i innych osób związanych z Uroczystością I Komunii św. będzie od g. 18.30.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Z ofiar składanych dzisiaj na tacę podczas Mszy św. pośpieszymy z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, w przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodych, które będą miały miejsce w Krakowie w przyszłym roku.

10. Na najbliższy piątek przypada czas Mszy św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, ale ze względu na wiele nakładających się wydarzeń (w tym przygotowania do I Komunii św.), zostanie ona odprawiana tydzień później, to znaczy 22 maja br. o g. 19.30.

11. Dzisiaj wybory na Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej, pamiętajmy w modlitwie o wybór godnego prezydenta i przypominamy o prawie do wolnych wyborów i wzięcia udziału w wyborach oraz współodpowiedzialności za przyszłość Ojczyzny.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 10 maja 2015 r.