Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 


1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jutro drugi dzień Zielonych Świąt, który w Kościele jest obchodzony jako święto NMP Matki Kościoła. W naszej Archidiecezji jest tym ważniejsze święto, bo NMP Matka Kościoła jest Patronką naszej Archidiecezji. Ze względu na dzień pracy Msze św. będą odprawiane jak w zwykły dzień, to znaczy o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Nadto święto NMP Kościoła przypada w 25 dniu miesiąca i w naszej parafii zawsze 25 dnia miesiąca jest odprawiana Msza św. tak zwana „ z życiem bez prądu” w intencji obrony życia, dlatego też jutro będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o g. 20.00.

2. W dniach od 24.05. do 31.05.2015 r. trwać będzie w Szczecinie Tydzień Ewangelizacji Szczecina pod hasłem „Talitha kum” - w jego ramach Ruch Światło-Życie zaprasza na niedzielę 31 maja br. w godzinach 10.00-12.00 na Placu Lotników w Szczecinie – obok Kaskady, gdzie będzie prowadził modlitwę poprzez śpiew i świadectwo oraz pantomimę.

3. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tę Uroczystość podczas Mszy św. o g. 10.45 kandydaci na ministrantów zostaną ustanowieni ministrantami.

4. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przypada w dniu 4 czerwca. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane o g. 7.00, 8.00 i następnie o godzinie 10.00 oraz wieczorem o g. 18.00. Po Mszy św. o g. 10.00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy zbudowanych na terenie naszej parafii. W tym roku pójdziemy ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego do ul. Piłsudskiego. Następnie ulicą Piłsudskiego w kierunku ul. Korczaka. Przejdziemy ulicą Korczaka do bramy przy Ośrodku Szkolno-Wychowaczym nr 1 i przejdziemy w ulicę Kresową i następnie powrót do kościoła ulicą Piłsudskiego i Kard. Wyszyńskiego. Ołtarze będą rozmieszczone: I – przy wyjściu z ul. Kard. Wyszyńskiego na ul. Piłsudskiego, II ołtarz – przy wejściu w ul. Korczaka, III ołtarz – obok bramy wjazdowej na Ośrodek Wychowawczy i IV ołtarz na ul. Piłsudskiego na wprost ul. Kresowej. Odpowiedzialni za budowę ołtarzy są tradycyjnie: Akcja Katolicka, Żywy Różaniec, Wspólnoty Neokatechumenatu, oraz Młodzież i Domowy Kościół.

5. Następne znaczące wydarzenie w naszej parafii to Parafialny Festyn Rodzinny. Przygotowywany jest na dzień 14 czerwca. Rozpoczęcie o g. 14.00 i zakończenie jak zawsze Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. Zapraszamy wszystkich do pomocy w organizacji Festynu i następnie do licznego udziału.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 24 maja 2015 r.