Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 


1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tę Uroczystość podczas Mszy św. o g. 10.45 kandydaci na ministrantów zostaną ustanowieni ministrantami.

2. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przypada w dniu 4 czerwca. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane o g. 7.00, 8.00 i następnie o godzinie 10.00 oraz wieczorem o g. 18.00. Po Mszy św. o g. 10.00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy zbudowanych na terenie naszej parafii. W tym roku pójdziemy ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego do ul. Piłsudskiego. Następnie ulicą Piłsudskiego w kierunku ul. Korczaka. Przejdziemy ulicą Korczaka do bramy przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 i przejdziemy w ulicę Kresową i następnie powrót do kościoła ulicą Piłsudskiego i Kard. Wyszyńskiego. Ołtarze będą rozmieszczone: I – przy wyjściu z ul. Kard. Wyszyńskiego na ul. Piłsudskiego, II ołtarz – przy wejściu w ul. Korczaka, III ołtarz – obok bramy wjazdowej na Ośrodek Wychowawczy i IV ołtarz na ul. Piłsudskiego na wprost ul. Kresowej. Odpowiedzialni za budowę ołtarzy są tradycyjnie: Akcja Katolicka, Żywy Różaniec, Wspólnoty Neokatechumenatu, oraz Młodzież i Domowy Kościół.

3. Próba sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała będzie we wtorek i środę o g. 17.30 przed kościołem.  

4. Następne znaczące wydarzenie w naszej parafii to Parafialny Festyn Rodzinny. Przygotowywany jest na dzień 14 czerwca. Rozpoczęcie o g. 14.00 i zakończenie jak zawsze Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. Zapraszamy wszystkich do pomocy w organizacji Festynu i następnie do licznego udziału. Na ten dzień prosimy, aby włączyć się z podarowaniem ciasta wypieczonego w rodzinach, aby na Rodzinnym Festynie dzielić się smakami ciasta, które przygotowane są zazwyczaj w gronie swojej rodziny. Ciasta przynosimy oczywiście dopiero w niedzielę 14 czerwca, ale możemy już wcześniej przynieść różnego rodzaju przedmioty, które pomogą uatrakcyjnić loterie fantową. Dary można składać w kawiarence, w zakrystii czy biurze parafialnym. Jak w poprzednich festynach, bardzo prosimy wszystkie wspólnoty , czy grupy modlitewne w naszej parafii,  o zgłoszenie i ustalenie dyżurów na poszczególnych stoiskach.

5. W najbliższy piątek, z racji I piątku miesiąca, spowiedź od. 16.30 i Msza św. dla dzieci o g. 17.00.

6. W sobotę o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników z racji I soboty miesiąca i po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z adoracją do g. 15.00.

7. W pierwszych dniach nowego miesiąca, kapłani z posługą sakramentalna odwiedzą Chorych. 

8. Za tydzień, w I niedzielę czerwca, jak bywa to już od wielu lat, jest przeżywany jako Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Po zakończeniu każdej Mszy św. będzie zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Caritas Archidiecezjalna przygotowuje czasopismo, które ma być podkreśleniem i przypomnieniem ważnych zadań w życiu każdego człowieka, a szczególnie chrześcijanina. Ten miesięcznik o nazwie „Caritas Dobre Nowiny” jest możliwość nabyć od dzisiaj w kościołach w cenie 3 złotych. Fundusz uzyskiwany ze sprzedaży będzie z przeznaczeniem na potrzeby ludzi biednych.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  31 maja 2015 r.