Ogłoszenia duszpasterskie - X NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. W Oktawie Uroczystości Bożego Ciała, do czwartku włącznie na zakończenie Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału, ale szczególnie prosimy dzieci i młodzież, ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatami podczas procesji. W czwartek na zakończenie procesji w Oktawie Bożego Ciała dzieci, które brały udział w procesji otrzymują słodycze.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału we Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższy piątek, 12 czerwca, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodych, które będą w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy do kaplicy na drugie spotkanie. W programie: świadectwa, konferencje, możliwość spowiedzi i Msza św.. Rozpoczęcie o g. 21.00, zakończenie Mszą św. o g. 24.00.
  
4. W sobotę, 13 czerwca, rozpoczęcie modlitw w ramach tak zwanego „Jerycha Różańcowego" w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00. Z racji 13 dnia miesiąca w sobotę, w kościele, o g. 21.00, Apel Jasnogórski i procesja fatimska wokół kościoła.

5. Następne znaczące wydarzenie w naszej parafii to Parafialny Festyn Rodzinny. Przygotowywany jest na dzień 14 czerwca. Rozpoczęcie o g. 14.00 i zakończenie jak zawsze Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. Zapraszamy wszystkich do pomocy w organizacji Festynu i następnie do licznego udziału. Na ten dzień prosimy, aby włączyć się z podarowaniem ciasta wypieczonego w rodzinach, aby na Rodzinnym Festynie dzielić się smakami ciasta, które przygotowane są zazwyczaj w gronie swojej rodziny. Ciasta przynosimy oczywiście dopiero w niedzielę 14 czerwca, ale możemy już wcześniej przynieść różnego rodzaju przedmioty, które pomogą uatrakcyjnić loterie fantową. Dary można składać w kawiarence, w zakrystii czy biurze parafialnym. Jak w poprzednich festynach, bardzo prosimy wszystkie wspólnoty , czy grupy modlitewne w naszej parafii,  o zgłoszenie i ustalenie dyżurów na poszczególnych stoiskach.

6. Dzisiaj, w I niedzielę czerwca, jak bywa to już od wielu lat, jest przeżywane Święto Dziękczynienia. W tym roku jest pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Po zakończeniu każdej Mszy św. będzie zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Kolejne nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w dniach od 22 do 26 czerwca br.

8. Caritas Archidiecezjalna przygotowuje czasopismo, które ma być podkreśleniem i przypomnieniem ważnych zadań w życiu każdego człowieka, a szczególnie chrześcijanina. Ten miesięcznik o nazwie „Caritas Dobre Nowiny” jest do nabycia w kościołach w cenie 3 złotych. Fundusz uzyskiwany ze sprzedaży będzie z przeznaczeniem na potrzeby ludzi biednych.

9. Jeszcze przed wakacjami, w ramach przygotowań do wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę, przypominamy, że według planów sprzed roku, są przygotowywane dwie pielgrzymki z naszej parafii: kilkudniowa i dwudniowa. W dniach od 22 – 26 września 2015 roku kilkudniowa pielgrzymka przygotowana jest trasą: Gietrzwałd, Wilno na Litwie, Sokółka z miejscem Cudu Eucharystycznego i Częstochowa. Ponieważ rozpoczął przygotowania ks. Andrzej, więc będzie przez ks. Andrzeja realizowana i połączona z parafią Golczewo. Cena 750 złotych, w tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Prosimy już zgłaszać gotowość wyjazdu, a z powodu wstępnego opłacenia rezerwacji osoby zapisujące się do końca czerwca br. złożą przy zapisie 300 złotych. Bliższe informacje u ks. Andrzeja w kontakcie telefonicznym pod numerem: 602 88 90 50.
 
10. Dwudniowa pielgrzymka w dniach 25/26 września br. w cenie 180 złotych, w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 7 czerwca 2015 r.