Ogłoszenia duszpasterskie - XII NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Na terenie dekanatu Police została dekretem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, utworzona nowa parafia pw. Narodzenia NMP w Niekłończycy. Pierwszym proboszczem tej parafii został zamianowany dotychczasowy wikariusz naszej parafii, Ksiądz dr Jarosław Grybko. Uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza odbędzie się w niedzielę 28 czerwca 2015 r. w kościele parafialnym w Niekłończycy o g. 10.00. Ze względu na organizację utworzonej parafii i stworzenia możliwości zamieszkania na terenie swojej parafii, przez pewien czas Ksiądz Proboszcz będzie mieszkał w naszej parafii. Dziękujemy ks. Jarosławowi za piękną posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Księdzu Proboszczowi obfitości łask Bożych w pełnieniu nowego zadania. Ostatnią Mszę św. jako wikariusz naszej parafii ks. Jarosław odprawi w sobotę 27 czerwca br. o g. 18.00.
 
2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

3. W niedziele, 14 czerwca, odbył się w naszej parafii Rodzinny Festyn, przypadający w 30 roku istnienia parafii św. Kazimierza w Policach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, jak również włączającym się w realizację programu i uczestnikom. Można było odczytać atmosferę Rodzinnego Festynu.  Szczególnie było to widać wśród dzieci. 

4. Ostatnie przed wakacjami nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w dniach od 22 do 26 czerwca br. o g. 19.00.

5. Dzisiaj, w niedzielę, 21 czerwca jest zbiórka do puszek na rzecz Caritas na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół w środę, 24 czerwca o g. 10.00, natomiast Msza św. dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży z gimnazjum na zakończenie roku szkolnego będzie w naszym kościele w piątek, 26 czerwca o g. 8.00 rano.

7. Przed nami czas wakacji. Od przyszłej niedzieli, to jest 28 czerwca aż do końca sierpnia br., nie będzie Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. W czasie wakacji nie będzie również Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w czwartki o g. 15.00

8. Na początku wakacji, w dniach w dniach od 6 do 12 lipca br. odbędzie się  XXIV Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. W naszej parafii organizatorem jest Ksiądz Marek Kawa. Zgłoszenia  u ks. Marka. Z naszej Archidiecezji pod koniec lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie przechodzić również przez Police. Zapraszamy również i na ten szlak pielgrzymkowy.

9. Jeszcze przed wakacjami, w ramach przygotowań do wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę, przypominamy, że według planów sprzed roku, są przygotowywane dwie pielgrzymki z naszej parafii: kilkudniowa i dwudniowa. W dniach od 22 – 26 września 2015 roku kilkudniowa pielgrzymka przygotowana jest trasą: Gietrzwałd, Wilno na Litwie, Sokółka z miejscem Cudu Eucharystycznego i Częstochowa. Ponieważ rozpoczął przygotowania ks. Andrzej, więc będzie przez ks. Andrzeja realizowana i połączona wraz z parafią Golczewo. Cena 750 złotych, w tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Prosimy już zgłaszać gotowość wyjazdu, a z powodu wstępnego opłacenie rezerwacji osoby zapisujące się, do końca czerwca br. złożą przy zapisie 300 złotych. Bliższe informacje u ks. Andrzeja w kontakcie telefonicznym pod numerem: 602 88 90 50.
 
10. Dwudniowa pielgrzymka w dniach 25/26 września br. w cenie 180 złotych, w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  21 czerwca 2015 r.