Ogłoszenia duszpasterskie - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Rozpoczęły się wakacje. Od dzisiaj, to jest 28 czerwca aż do końca sierpnia br., nie będzie Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. W czasie wakacji nie będzie również Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w czwartki o g. 15.00.

2. Wczoraj, 27 czerwca, w kaplicy salezjańskiego Seminarium Duchownego w Krakowie, nasz parafianin Grzegorz Siwak otrzymał święcenia diakonatu. Pamiętajmy w modlitwie o diakonie Grzegorzu, aby dobrze przygotował się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

3. Jutro Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Ze względu na dzień pracy w kalendarzu, Msze św. będą odprawione tylko o g. 7.00 i 18.00. W tym dniu w całym świecie podczas Mszy św. zbierana jest taca z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.

4. Pierwsze dni nowego miesiąca to zawsze w I czwartek modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego ze zbiorową Mszą św. w tej intencji o g. 18.00. W I piątek miesiąca spowiedź od g. 16.30 oraz ze Mszą św. dla dzieci o g. 17.00 i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. W I sobotę, ze względu na czas wakacji Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników będzie odprawiona o g. 7.00 rano. Kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do Chorych w pierwszych dniach lipca według czasu ustalonego z Chorymi.

5. Na początku wakacji, w dniach od 6 do 12 lipca br. odbędzie się  XXIV Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. W naszej parafii organizatorem jest Ksiądz Marek Kawa. Zgłoszenia  u ks. Marka. Z naszej Archidiecezji pod koniec lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie przechodzić również przez Police. Zapraszamy również i na ten szlak pielgrzymkowy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  28 czerwca 2015 r.