Ogłoszenia duszpasterskie - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Przypominamy, że w czasie wakacji nie będzie Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. W czasie wakacji nie ma również Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w czwartki o g. 15.00.

2. Z naszej Archidiecezji pod koniec lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie przechodzić również przez Police. Zapraszamy również i na ten szlak pielgrzymkowy.

3. Po okresie zimowym zostały bardzo poważnie uszkodzone schody przy wejściu do zakrystii, przy wejściu do kościoła od strony ul. Roweckiego jak również przy wejściu głównym. W minionych tygodniach zostały usunięte szkody, a nawet w dwóch miejscach zburzone i zbudowane nowe schody. Również przy wejściu do biura parafialnego prowadzone są prace przy budowie schodów. W budynku plebanii zostały zamontowane nowe trzy okna. Zostały także usunięte usterki na dachu kościoła. Prace zostały zauważone, bo wiele rodzin dokonało wpłat na konto parafii z tytułem na potrzeby kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za poczucie wspólnej odpowiedzialności za parafię.

4. Według ustalenia Konferencji Episkopatu Polski, w przygotowaniu Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka, tworzony jest fundusz na pokrycie kosztów w organizacji tego wielkiego wydarzenia. W programie są wyznaczone poszczególne dni na zbiórkę pieniędzy na ten cel. Najbliższa, to zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Dziękujemy za każdy dar.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  5 lipca 2015 r.