Ogłoszenia duszpasterskie - XV NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Przypominamy, że w czasie wakacji nie będzie Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. W czasie wakacji nie ma również Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w czwartki o g. 15.00.

2. Jak każdego trzynastego dnia miesiąca o g. 19.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się dobowe modlitewne czuwanie, czyli Jerycho Różańcowe. Również spotkanie w kościele na Apelu, w dniu objawień Matki Bożej w Fatimie, zakończone procesją fatimską w poniedziałek, 13 lipca o g. 21.00.

3. W czwartek, 16 lipca, to dzień poświęcony NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

4. Z naszej Archidiecezji pod koniec lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie przechodzić również przez Police. W dniu 28 lipca około g. 8.30 będzie przechodzić przez parafię na starych Policach. Na krótkim postoju przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP będzie możliwość poczęstowania pielgrzymów ciastem, owocami, czy kanapką  Zapraszamy również na szlak pielgrzymkowy.

5. Po okresie zimowym zostały bardzo poważnie uszkodzone schody przy wejściu do zakrystii, przy wejściu do kościoła od strony ul. Roweckiego jak również przy wejściu głównym. W minionych tygodniach zostały usunięte szkody, a nawet w dwóch miejscach zburzone i zbudowane nowe schody. Również przy wejściu do biura parafialnego prowadzone są prace przy budowie schodów. W budynku plebanii zostały zamontowane nowe trzy okna. Zostały także usunięte usterki na dachu kościoła. Prace zostały zauważone, bo wiele rodzin dokonało wpłat na konto parafii z tytułem na potrzeby kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za poczucie wspólnej odpowiedzialności za parafię.

6. Według ustalenia Konferencji Episkopatu Polski, w przygotowaniu Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka, tworzony jest fundusz na pokrycie kosztów w organizacji tego wielkiego wydarzenia. Dzisiaj dokonywana jest taka zbiórka do puszek po każdej Mszy św. Dziękujemy za każdy dar.

7. Jest w przygotowaniu Pielgrzymka Różańcowa do Siekierek na 2 sierpnia br. Koszt 20 złotych Wyjazd 2 sierpnia o g. 12.00. Powrót wieczorem tego samego dnia. Zapisy u Zelatorek Żywego Różańca.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 12 lipca 2015 r.