Ogłoszenia duszpasterskie - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Z naszej Archidiecezji pod koniec lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie przechodzić również przez Police. W dniu 28 lipca około g. 8.30 będzie przechodzić przez parafię na starych Policach. Na krótkim postoju przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP będzie możliwość poczęstowania pielgrzymów ciastem, owocami, czy kanapką  Zapraszamy również na szlak pielgrzymkowy.

2. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. W Bazylice Katedralnej w Szczecinie Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, połączone z Siódmym Jarmarkiem Jakubowym, który będzie miał miejsce w dniach 23-26 lipca br. Punktem centralnym Uroczystości będzie Msza św. odpustowa odprawiona w sobotę 25 lipca o g. 18.00 przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Uroczystości zostaną poprzedzone rekolekcjami głoszonymi przez ojca kapucyna z Manopello w dniach 22, 23, 24 lipca w czasie Mszy św. o g. 12.00 i 18.00, na temat cudownego wizerunku Chrystusa z Manopello. 

3. W naszej parafii w sobotę z racji św. św. Krzysztofa na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 zostaną poświęcone pojazdy, ze szczególnym zawierzeniem wszystkich poruszających się pojazdami świętemu Krzysztofowi.

4. Jest w przygotowaniu Pielgrzymka Różańcowa do Siekierek na 2 sierpnia br. Koszt 20 złotych Wyjazd 2 sierpnia o g. 12.00. Powrót wieczorem tego samego dnia. Zapisy u Zelatorek Żywego Różańca.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 19 lipca 2015 r.