Ogłoszenia duszpasterskie - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Od poniedziałku, 24 sierpnia br., są w naszej parafii dwaj nowi wikariusze. Ks. Marcin Gudełajski i Ks. Paweł Obst. Witamy ich bardzo serdecznie w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych na nowym odcinku pracy kapłańskiej.

2. Od jutra przywrócona jest po wakacyjnej przerwie Msza św. o g. 9.00 i w niedziele o g. 15.15, jak również biuro parafialne czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30, z wyjątkiem najbliższego piątku, bo jak zawsze w I piątek miesiąca, biuro jest nieczynne. Przywrócona zostaje również Msza św. zbiorowa w czwartki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, o g. 15.00.

3. Przed nami rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku dla dzieci i młodzieży, we wtorek, 1 września o g. 8.00 rano.

4. W środę,  jak co tydzień, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.00.

5. Z racji I czwartku miesiąca Msza św. i modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o g. 18.00.  Na tę Msze św. prosimy wszystkich lektorów i ministrantów. Po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele z nowym opiekunem lektorów i ministrantów.

6. W piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i Msza św. o g. 17.00 i dalej możliwość korzystania ze spowiedzi z racji I piątku miesiąca do g. 18.00 zakończone Mszą św. i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę w kościele Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 oraz w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po zakończeniu Mszy św., do g. 15.00, jak zwykle zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. W pierwszych dniach nowego miesiąca kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalna, w czasie ustalonym z księdzem odwiedzającym.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 10.45 i 15.15 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dla dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny.

10. Nauki przedślubne zaplanowane są w dniach od 7 do 11 września 2015 o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 

11. Pierwszy odpust parafialny w Niekłończycy, w Uroczystość Narodzenia NMP, to jest 8 września o g. 19.00. Ksiądz proboszcz z Niekłończycy wszystkich serdecznie zaprasza.

12. Dnia 10 września br. o g. 19.00 Wspólnoty naszej parafii zapraszają na wieczór z modlitwą różańcową przy pomniku – Figurze św. Jana Pawła II oraz przy wizerunku Obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, który z inicjatywy Wspólnoty „Fiat” peregrynuje w rodzinach tej wspólnoty. Intencja modlitw: włączenie się w intencję Wielkiej Nowenny Fatimskiej w roku 2015 - „Potęga rodziny, Domowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła”.

13. W dniach 25-26 września jest Archidiecezjalne czuwanie na Jasnej Górze. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarem. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dwudniową tj. 25 i 26 września. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

14. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  30 sierpnia 2015 r.