Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Po wakacyjnej przerwie przywrócona jest w tygodniu Msza św. o g. 9.00 i w niedziele o g. 15.15, jak również biuro parafialne czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30. Przywrócona została również Msza św. zbiorowa w czwartki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, o g. 15.00.

2. W środę,  jak co tydzień, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.00.

3. Nauki przedślubne zaplanowane są w dniach od 7 do 11 września 2015 o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 
4. We wtorek, 8 września, jest Uroczystość Narodzenia NMP, znane również jako święto Matki Bożej Siewnej. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w te uroczystość

5. Pierwszy odpust parafialny w Niekłończycy, w Uroczystość Narodzenia NMP, to jest 8 września o g. 19.00. Ksiądz proboszcz z Niekłończycy wszystkich serdecznie zaprasza. W przygotowaniu do głębszego przeżycia tak wielkiego wydarzenia, jakim jest odpust parafialny,  dzisiaj w niedzielę, 6 września o g. 16.00 w kościele parafialnym w Niekłończycy odbędzie się koncert smyczkowy: „Ku czci Matki Najświętszej”. Po koncercie ks. proboszcz zaprasza wszystkich na poczęstunek.

6. W każdy I poniedziałek miesiąca godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Jutro ze względu na nauki przedślubne w kaplicy Miłosierdzia Bożego, które będą odbywały się w tym samym czasie, adoracja odbywać się będzie w kościele. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

7. Dnia 10 września br., czyli w najbliższy czwartek, o g. 19.00 Wspólnoty naszej parafii zapraszają na wieczór z modlitwą różańcową przy pomniku – Figurze św. Jana Pawła II oraz przy wizerunku Obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, który z inicjatywy Wspólnoty „Fiat” peregrynuje w rodzinach tej wspólnoty. Intencja modlitw: włączenie się w intencję Wielkiej Nowenny Fatimskiej w roku 2015 - „Potęga rodziny, Domowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła”.

8. Policja prosi, aby drogą komunikatów w ogłoszeniach parafialnych, przypominać wszystkim o pladze wyłudzeń i kradzieży na różne wymyślne sposoby: przede wszystkim na wnuczka, ale złodzieje wyłudzają pieniądze również z powołaniem się na policjanta, który chce przekazać pieniądze dla poszkodowanej bliskiej osoby. Policja prosi o ostrożność w zachowaniu i każdy taki przypadek natychmiast zgłosić na policję, ale pod numer 997 lub 112, nigdy pod numer, który rzekomy policjant podaje do potwierdzenia autentyczności jego misji.

9. W dniach 25-26 września jest Archidiecezjalne czuwanie na Jasnej Górze. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarem. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dwudniową tj. 25 i 26 września. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Spotkanie w kościele z pielgrzymami, w najbliższy piątek, 11 września br. po zakończonej Mszy św. wieczornej.

10. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 6 września 2015 r.