Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca dobowa modlitwa różańcowa tzw. „Jerycho Różańcowe”. Rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00.

2. W trwającej Wielkiej Nowennie przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie, dzisiaj, w dzień Jej objawień, spotkanie modlitewne w kościele o g. 21.00 zakończone procesją fatimską wokół kościoła.

3. Jutro, 14 września, jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji tego święta zwróćmy uwagę na miejsce krzyża w naszym mieszkaniu i w naszej przestrzeni życiowej. Jutro parafia Trzebież przeżywa odpust parafialny. Uroczysta suma o g. 18.00. 

4. W środę,  jak każdej środym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.00.

5. W czwartek, 17 września br., zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00, Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Bardzo prosimy, aby wszyscy Rodzice byli obecni na zebraniu, które odbędzie się w kościele po zakończeniu Mszy św.

6. Zapraszamy na pierwszą po wakacjach Mszę św. z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie w najbliższy piątek, 18.09.2015 o g. 19.30.

7. Ministrantów i kandydatów na ministrantów prosimy o kontakt z księdzem Pawłem. Zbiórki w soboty o g. 10.00.

8. Zapraszamy do wspólnoty młodzieżowej Ruch – Światło – Życie. Spotkania dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby w gronie młodych ludzi poznać Jezusa i siebie, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20. 09. 2015 o g. 16.00, w sali kasetonowej,  nad kaplica Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

9. Informacja dla gimnazjalistów: indeksy można otrzymać w zakrystii w cenie 2 złotych.

10. Policja prosi, aby drogą komunikatów w ogłoszeniach parafialnych, przypominać wszystkim o pladze wyłudzeń i kradzieży na różne wymyślne sposoby: Na uratowanie od tragedii wnuczka, złodzieje wyłudzają pieniądze, również z powołaniem się na policjanta, który chce przekazać pieniądze dla poszkodowanej bliskiej osoby. Policja prosi o ostrożność w zachowaniu i każdy taki przypadek natychmiast zgłosić na policję, ale pod numer 997 lub 112, nigdy pod numer, który rzekomy policjant podaje do potwierdzenia autentyczności jego misji.

11. W dniach 25/26 września jest Archidiecezjalne czuwanie na Jasnej Górze. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarem. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dwudniową tj. 25 i 26 września. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. 

12. Zawsze w II niedzielę września jest zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny US. Dzisiaj poi zakończeniu każdej Mszy św. będzie możliwość swój dar do puszek złożyć przy wyjściu z kościoła.

13. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 września 2015  r.