Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

1. Ministrantów i kandydatów na ministrantów prosimy o kontakt z księdzem Pawłem. Zbiórki w soboty o g. 10.00.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na tworzenie funduszu związanego ze Światowym Dniem Młodzieży.

3. Jutro, w poniedziałek, 28 września br. o g. 15.00, w ramach VIII Międzynarodowej Akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, będzie miała miejsce modlitwa, głównie w intencji pokoju w świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia w naszej parafii, będzie przy kapliczce MB Fatimskiej przy Rondzie Pionierów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przed nami miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

5. W czwartek, 1 października, po zakończeniu Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym to jest ok. g. 19.00 będzie spotkanie z Rodzicami dzieci, które będą w tym roku szkolnym przeżywać Rocznicę I Komunii św.

6. Jak zawsze w pierwszych dniach nowego miesiąca: w pierwszy czwartek modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego wraz ze Mszą św. o g. 18.00, w I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od godziny 16.30 i Mszą św. dla dzieci o g. 17.00 oraz po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00 podczas nabożeństwa różańcowego litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa , w sobotę Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. również w pierwszych dniach nowego miesiąca kapłani odwiedzą Chorych z posługa sakramentalna w dniach i godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym. Również w I piątek miesiąca spotkanie z księdzem Łukaszem w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 20.30 w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę, 4 października, podczas Mszy św. o g. 10.45 poświecenie różańców dzieciom przygotowującym się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii św.

8. Przed obchodami 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, każda parafia w określonym czasie przeżywać będzie misje fatimskie. Nasza parafia takie misje będzie miała w roku 2017, natomiast w najbliższym czasie, to jest od 4 października będą misje fatimskie w parafii Nowe Warpno. Ksiądz proboszcz Stanisław Drewicz zwrócił się z prośbą, aby na czas misji w jego parafii mogła być figura przywieziona z Fatimy i umieszczona w naszym kościele. Informujemy, że na czas misji w Nowym Warpnie nie będzie Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele.

9. W trosce o dzieci, młodzież i nasze rodziny, jest organizowana autokarowa pielgrzymka do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich: błogosławionych Franciszka i Hiacynty, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Uroczystościom poświęconym NMP Różańcowej z Fatimy i błogosławionym dzieciom fatimskim będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Wejman. Uroczysta Msza św. będzie w dniu 20 października o g. 20.00 i następnie wspólny Różaniec. Wyjazd spod naszego kościoła 20 października o g. 18.30, powrót ok. 23.30. Koszt pielgrzymki 15 złotych od osoby i potrzebny będzie numer pesel w celu ubezpieczenia. Zapisy u ks. Pawła. 

10. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 27 września 2015 r.