Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. W niedzielę, 4 października, podczas Mszy św. o g. 10.45 poświecenie różańców dzieciom przygotowującym się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii św.

3. W najbliższą środę zmiana tajemnic Żywego Różańca na zakończenie Nowenny i Mszy św. wieczornej.

4. Przypominamy, że w czwartki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, o g. 15.00 jest Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego.
 
5. W sobotę, 10 października, jak każdego 10 dnia miesiąca, Msza św. o g. 18.00  w intencji Ojczyzny z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6. Za tydzień 11 października, jak jest to w praktyce Kościoła katolickiego w Polsce, w niedzielę poprzedzającą dzień 16 października, to jest dzień wyboru na Stolicę Piotrowa Papieża pochodzącego z Polski, przeżywany jest Dzień Papieski i w tym dniu tworzony jest żywy pomnik Papieżowi św. Janowi Pawłowi II, poprzez tworzenie Funduszu Nowego Tysiąclecia na pomoc w kształceniu się zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na ten cel. Natomiast w kolejną rocznicę wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły Papieżem, to jest w dniu 16 października, o g. 19.00 zapraszamy na półgodzinne spotkanie modlitewne pod pomnikiem, dziś już figurą św. Jana Pawła II w naszym mieście, aby złożyć kwiaty i uwielbić Boga za dar Wielkiego Polaka i Papieża dla Kościoła Katolickiego.

7. W dniu 1 października minęła 50 rocznica pobytu Sióstr Urszulanek w Policach. Msza św. dziękczynna za pracę ewangelizacyjną dzieci i młodzieży w Policach przez Siostry Urszulanki zostanie odprawiona w niedzielę 15 listopada o g. 12.00. W tym roku również przeżywana jest 150 rocznica Urodzin założycielki Sióstr Urszulanek, św. Urszuli Ledóchowskiej i w niedzielę 25 października przybliżona nam będzie postać św. Urszuli.

8. Przed obchodami 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, każda parafia w określonym czasie przeżywać będzie misje fatimskie. Nasza parafia takie misje będzie miała w roku 2017, natomiast w najbliższym czasie, to jest od 4 października będą misje fatimskie w parafii Nowe Warpno. Ksiądz proboszcz Stanisław Drewicz zwrócił się z prośbą, aby na czas misji w jego parafii mogła być figura przywieziona z Fatimy i umieszczona w naszym kościele. Informujemy, że na czas misji w Nowym Warpnie nie będzie Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele.

9. W trosce o dzieci, młodzież i nasze rodziny, jest organizowana autokarowa pielgrzymka do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich: błogosławionych Franciszka i Hiacynty, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Uroczystościom poświęconym NMP Różańcowej z Fatimy i błogosławionym dzieciom fatimskim będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Wejman. Uroczysta Msza św. będzie w dniu 20 października o g. 20.00 i następnie wspólny Różaniec. Wyjazd spod naszego kościoła 20 października o g. 18.30, powrót ok. 23.30. Koszt pielgrzymki 15 złotych od osoby i potrzebny będzie numer pesel w celu ubezpieczenia. Zapisy u ks. Pawła. 

10. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 4 października 2015 r.