Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. We wtorek, 13 października br., o g. 19.00 rozpoczęcie dobowej modlitwy w kaplicy Miłosierdzia Bożego w ramach modlitw „ Jerycho Różańcowe”. Również 13 października w kolejny dzień objawień Matki Bożej w Fatimie, w ramach Wielkiej Nowenny przed setną rocznicą Objawień w Fatimie, spotkanie w kościele o g. 21.00 na Apelu i ostatniej w tym roku procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. W najbliższą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam i po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym spotkanie w kościele z członkami Wspólnoty Rodzina Radia Maryja.

4. Przypominamy, że w czwartki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, o g. 15.00 jest Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego.

5. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwielbienie wyjątkowo będzie o godzinie 19.45 ze względu na kolejną, 37 rocznicę wyboru polskiego kardynała na Stolicę Piotrową i spotkanie modlitewne przy pomniku Jana Pawła II.   

6. Dzisiaj, 11 października, jak jest to w praktyce Kościoła katolickiego w Polsce, w niedzielę poprzedzającą dzień 16 października, to jest dzień wyboru na Stolicę Piotrowa Papieża pochodzącego z Polski, przeżywany jest Dzień Papieski i w tym dniu tworzony jest żywy pomnik Papieżowi św. Janowi Pawłowi II,  poprzez tworzenie Funduszu Nowego Tysiąclecia na pomoc w kształceniu się zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin. Dzisiaj zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na ten cel. Natomiast w kolejną rocznicę wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły Papieżem, to jest w dniu 16 października o g. 19.00 zapraszamy na półgodzinne spotkanie modlitewne przy pomniku, dziś już figurą św. Jana Pawła II w naszym mieście, aby złożyć kwiaty i uwielbić Boga za dar Wielkiego Polaka i Papieża dla Kościoła Katolickiego.

7. Za tydzień, 18.10.2015 r., podczas każdej Mszy św. będziemy chcieli przybliżyć wszystkim wiernym wydarzenie Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Chcemy też tworzyć fundusz pomocowy dla młodzieży na czas wyjazdu, dlatego wspominając twórcę Światowych Dni Młodzieży, będą przez całą niedzielę sprzedawane kremówki.

8. Zapraszamy młodzież od 17 roku życia do udziału w warsztatach „Talitha Kum”, które odbędą się w Szczecinie na Golęcinie w dniach 17-18 października br. Kontakt z Księdzem Łukaszem.

9. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazdowy Dzień Skupienia w dniu 24.10.2015 do Reska, Dobrej koło Nowogardu i Nowogardu. Koszt wyjazdu 55 złotych. Więcej informacji u ks. Marcina.

10. W dniu 1 października minęła 50 rocznica pobytu Sióstr Urszulanek w Policach. Msza św. dziękczynna za pracę ewangelizacyjną dzieci i młodzieży w Policach przez Siostry Urszulanki zostanie odprawiona w niedzielę 15 listopada o g. 12.00. W tym roku również przeżywana jest 150 rocznica Urodzin założycielki Sióstr Urszulanek, św. Urszuli Ledóchowskiej i w niedzielę 25 października przybliżona nam będzie postać św. Urszuli.

11. W trosce o dzieci, młodzież i nasze rodziny, jest organizowana autokarowa pielgrzymka do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich: błogosławionych Franciszka i Hiacynty, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Uroczystościom poświęconym NMP Różańcowej z Fatimy i błogosławionym dzieciom fatimskim będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Wejman. Uroczysta Msza św. będzie w dniu 21 października o g. 20.00 i następnie wspólny Różaniec. Wyjazd spod naszego kościoła 21 października o g. 18.30, powrót ok. 23.30. Koszt pielgrzymki 15 złotych od osoby i potrzebny będzie numer pesel w celu ubezpieczenia. Zapisy u ks. Pawła. 

12. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  11 października 2015 r.