Ogłoszenia duszpasterskie - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. Wypominki można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. Imiona czy nazwiska zmarłych, które są wypisane będą w listopadzie odczytywane od 17.30 według daty podanej na kartkach wypominkowych, natomiast modlitwy codziennie przez listopad do I Niedzieli Adwentu obejmują wszystkich poleconych modlitwie Kościoła.

3. Msza św., która jest odprawiana każdego 25 dnia miesiąca w intencji „obrony życia poczętego”, ze względu przypadającym w niedzielę, będzie odprawiona jutro, w poniedziałek 26 października o g. 19.30. 

4. W dniu 1 października minęła 50 rocznica pobytu Sióstr Urszulanek w Policach. Msza św. dziękczynna za pracę ewangelizacyjną dzieci i młodzieży w Policach przez Siostry Urszulanki zostanie odprawiona w niedzielę 15 listopada o g. 12.00. W tym roku również przeżywana jest 150 rocznica Urodzin założycielki Sióstr Urszulanek, św. Urszuli Ledóchowskiej i dzisiaj przybliżona nam zostaje postać św. Urszuli. Rodzice dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i Siostry Urszulanki mają przygotowane ciasto, które będzie można nabyć w kawiarence parafialnej. Zysk ze sprzedaży ciasta jest z przeznaczeniem na prowadzone remonty salek w domu parafialnym przy ul. Łokietka, gdzie mieszkają Siostry Urszulanki.

5. Chrześcijańskie, radosne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczniemy w wigilię tej Uroczystości, czyli w sobotę 31 października o g. 16.45, gdzie zgromadzone dzieci przebrane za wybranego przez siebie Świętego, często Patrona, którego noszą Imię, przemaszerują pomiędzy blokami do przedszkola nr 8 i następnie do ronda im. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, aby kolejno wrócić do budynku parafialnego, gdzie w sali kasetonowej i przyległych korytarzach dla dzieci będą konkursy i zabawa ze słodkim poczęstunkiem. Zakończenie spotkania z dziećmi o g. 19.00. Natomiast od g. 20.00 w tym samym miejscu spotyka się młodzież i trwa zabawa do g. 22.15. Natomiast od g. 22.30 spotkanie z tymi, których uroczystość obchodzimy, aby wspólnie ze Świętymi w kaplicy Miłosierdzia Bożego  uwielbiać Pana Jezusa w wystawionym  w monstrancji do adoracji, aby w końcu rozpocząć już Uroczystość Wszystkich Świętych również w kaplicy, Mszą św. o północy.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu, że w tym dniu gromadzimy się na cmentarzach w kościele parafialnym będzie Msza św. o g. 7.00, 8.00, 9.30 kolejna Msza św. będzie na cmentarzu o g. 12.00 oraz w kościele na zakończenie niedzieli o g. 18.00 i 19.30. Na cmentarzu od g. 11.30 przejdzie procesja z modlitwami za zmarłych, po zakończeniu procesji, czyli o g. 12.00 Msza św. na ołtarzu pośrodku cmentarza.

7. Zespół Tumultus Gaudium” serdecznie zaprasza na kolejne zaduszkowe zadumanie – tym razem trochę w innej formie niż dotychczas. Spotkanie w Dzień Zaduszny, 2 listopada, o g. 19.00,  na polickim cmentarzu pod krzyżem, tuż obok kaplicy cmentarnej, aby wspólnie modlić się śpiewem za naszych bliskich zmarłych.

8. W pierwszym tygodniu listopada, dokładnie w piątek 6 listopada, o godzinie 12.00, zgromadzimy się przy krzyżu na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, aby modlitwą „Anioł Pański” polecać miłosiernemu Bogu ofiary obozów koncentracyjnych i obozów pracy, którzy zginęli na terenie tej fabryki podczas II wojny światowej.

9. Jest zmiana terminu poświecenia książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., ze względu na uroczystości jubileuszu pobytu sióstr Urszulanek w Policach, który odbędzie się 15 listopada, dlatego książeczki będą poświęcone tydzień wcześniej, to jest 8 listopada podczas Mszy św. o g. 10.45.

10. Dzisiaj w całej Polsce przeprowadza się liczenie uczestników Mszy św. niedzielnej i ilość przyjmujących Komunię św.

11. Pamiętajmy również o prawie do głosowania i brania udziału w wyborach  parlamentarnych. Tym samym zachęcamy do  wspólnego brania odpowiedzialności za przyszłość.

12. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 25 października 2015 r.