Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1. Wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy świętej. Imiona czy nazwiska zmarłych, które są wypisane będą w listopadzie odczytywane od 17.30 według daty podanej na kartkach wypominkowych, natomiast modlitwy codziennie przez  listopad do I Niedzieli Adwentu obejmują wszystkich  poleconych modlitwie Kościoła.

2. W dniu 1 października minęła 50 rocznica pobytu Sióstr Urszulanek w Policach. Msza św. dziękczynna za pracę ewangelizacyjną dzieci i młodzieży w Policach przez Siostry Urszulanki zostanie odprawiona w niedzielę 15 listopada o g. 12.00. 

3. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu, że w tym dniu gromadzimy się na cmentarzach, w kościele parafialnym Msza św. jest odprawiana o g. 7.00, 8.00, 9.30 kolejna Msza św. na cmentarzu o g. 12.00 oraz w kościele na zakończenie niedzieli o g. 18.00 i 19.30. Na cmentarzu od g. 11.30 przejdzie procesja z modlitwami za zmarłych, po zakończeniu procesji, czyli o g. 12.00 Msza św. na ołtarzu pośrodku cmentarza.

4. Jutro, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, znane również pod nazwą Dzień Zaduszny. Msze św. 2 listopada odprawiane będą o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

5. Zespół Tumultus Gaudium serdecznie zaprasza na kolejne zaduszkowe zadumanie – tym razem trochę w innej formie niż dotychczas. Spotkanie w Dzień Zaduszny, 2 listopada, o g. 19.00,  na polickim cmentarzu pod krzyżem, tuż obok kaplicy cmentarnej, aby wspólnie modlić się śpiewem za naszych bliskich zmarłych.

6. Czas czuwania i Adoracji przed Najświętszym Sakramentem przez Wspólnotę „Fiat”, jak zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 18.30 do 19.30.

7. Przez  pierwszych osiem dni listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Warunki: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, przyjecie Komunii św. wyznanie wiary i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. W pierwszych dniach nowego miesiąca modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w czwartek o g. 18.00. W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i o 17.00 Msza św. dla dzieci, a po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników i następnie w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do g. 15.00. Chorych i osoby starsze, kapłani odwiedza z posługa sakramentalna,1 według czasu uzgodnionego z osobami odwiedzanymi.

9. W pierwszym tygodniu listopada, dokładnie w piątek 6 listopada o godzinie 12.00, zgromadzimy się przy krzyżu na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, aby modlitwą „Anioł Pański” polecać miłosiernemu Bogu ofiary obozów koncentracyjnych i obozów pracy, którzy zginęli na terenie tej fabryki podczas II wojny światowej.

10. Również 6 listopada, w I piątek miesiąca, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Początek spotkania od g. 20.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

11. Jest zmiana terminu poświęcenia książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., ze względu na uroczystości jubileuszu pobytu sióstr Urszulanek w Policach, który odbędzie się 15 listopada, dlatego książeczki będą poświęcone tydzień wcześniej, to jest 8 listopada podczas Mszy św. o g. 10.45.

12. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 1 listopada 2015 r.