Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII TYDZIEŃ ZWYKŁY 


1. Wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy świętej. Imiona czy nazwiska zmarłych, które są wypisane będą w listopadzie odczytywane od 17.30 według daty podanej na kartkach wypominkowych, natomiast modlitwy codziennie przez  listopad do I Niedzieli Adwentu obejmują wszystkich  poleconych modlitwie Kościoła.

2. W najbliższą środę, 11 listopada, jest święto Narodowe Odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w tym dniu o g. 11.00. Dzień 11 listopada to również dzień Imienin Księdza Marcina. Ze względu na wielość wydarzeń w dniu Niepodległości Polski, Solenizant, ks. Marcin odprawi Mszę św. we własnej intencji dzień wcześniej, we wtorek o g. 18.00. Otoczmy ks. Marcina modlitwą i serdecznością. Również tego dnia, serdecznie zapraszamy z racji święta Odzyskanie Niepodległości Polski, na wieczór modlitewno-patriotyczny do kaplicy Miłosierdzia Bożego na g. 20.00.

3. W piątek, 13 listopada, o g. 19.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego – Jerycho Różańcowe i tego samego dnia o g. 21.00 w kościele Apel Maryjny z racji trwającej Wielkiej Nowenny przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie. 

4. W dniu 1 października minęła 50 rocznica pobytu Sióstr Urszulanek w Policach. Msza św. dziękczynna za pracę ewangelizacyjną dzieci i młodzieży w Policach przez Siostry Urszulanki zostanie odprawiona z udziałem Sióstr, które pracowały w Policach, w niedzielę 15 listopada o g. 12.00. W niedzielę 25 października było przybliżenie postaci Założycielki Urszulanek. Z tej okazji było ciasto przygotowane przez Rodziców dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie i sprzedaż tych ciastek. Zysk ze sprzedaży został przeznaczony na prowadzone prace remontowe w domu sióstr przy ul. Łokietka.

5. Nauki przedślubne będą w dniach od 16 do 20 listopada br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. Dzisiaj, jak słyszeliśmy z Listu Pasterskiego, przeżywamy „ Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Wraz z modlitwą jest możliwość wspomóc również ludzi prześladowanych pomocą finansową. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

7. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 8 listopada 2015 r.