Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 


1. Wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy świętej. Imiona czy nazwiska zmarłych, które są wypisane będą w listopadzie odczytywane od 17.30 według daty podanej na kartkach wypominkowych.

2. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z tej okazji Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego przypomina pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych, kiedy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zwiększają one znacząco bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

3. Nauki przedślubne będą w dniach od 16 do 20 listopada br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. W sobotę, 21 listopada, o g. 11.00, w Bazylice Katedralnej w Szczecinie zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna na zakończenie prac redakcyjnych nad dokumentami Synodu Metropolitalnego oraz w 13 rocznicę sakry biskupiej Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i 1 rocznicy nominacji biskupiej Ks. Biskupa Henryka Wejmana. Ksiądz Arcybiskup zaprasza delegacie wszystkich wspólnot parafialnych do udziału w tym dziękczynieniu.

5. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na „Rekolekcje Ruah” dla osób powyżej 30 roku życia, które odbędą się w sobotę, 21 listopada w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 124.

6. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto Patronalne Akcji Katolickiej jak również Eucharystycznego Ruchu Młodych. Z racji tego święta, podczas Mszy św. o g. 10.45 dzieci, które są kandydatami do Eucharystycznego Ruchu Młodych będą uroczyście włączone do ERM.

7. W przyszłą niedzielę określona przez Konferencję Episkopatu Polski, zbiórka do puszek na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

8. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  15 listopada 2015 r.