Ogłoszenia duszpasterski  - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


1. Wypominki jeszcze przez cały tydzień do I Niedzieli Adwentu. Kartki z datą 29 i 30 listopada będą odczytane w sobotę 28 listopada.

2. Gimnazjaliści klas III, przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, są zaproszeni na spotkanie w kościele, jutro, tj. w poniedziałek, 23 listopada, na g. 19.00.

3. Tydzień pomiędzy Uroczystością Chrystusa Króla a I Niedzielą Adwentu jest określony jako Tydzień Słowa Bożego. Dzieci z klas IV w dalszej formacji po I Komunii św., w Tygodniu Słowa Bożego, tj. we wtorek, podczas Mszy św. o g. 16.30 otrzymają Pismo Święte.

4. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej począwszy od wtorku, 24 listopada, do Bożego Narodzenia będą ze Słowem Bożym przychodzić do Rodzin naszej parafii. Będzie możliwość w swoich domach otrzymania świadectwa z ich życia chrześcijańskiego i jak bardzo Słowo Boże usłyszane i wprowadzane w życie, zmieniało ich stosunek do bycia chrześcijaninem.

5. W piątek, 27 listopada, na godzinę 18.00 przyjedzie do naszej parafii J.E. Ksiądz Biskup Henryk Wejman, aby sprawować Mszę św. w intencji wszystkich, którzy pragną wyzwalać się z nałogu alkoholowego i po Mszy św. poświęci otwierany Klub Abstynenta przy ul. Grzybowej, gdzie są przeznaczone na ten cel wyremontowane pomieszczenia po dawnej bibliotece.
 
6. W dzisiejszą niedzielę jest określona przez Konferencję Episkopatu Polski, zbiórka do puszek na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

7. Kolejna niedziela to I Niedziela Adwentu i możliwość nabycia opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia. Ofiary składane za opłatki są z przeznaczeniem, jako pomoc w zapłacie rachunków za ogrzewanie kościoła.

8. W każdą niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy na Adwentowe Zasłuchanie w Słowo Boże do kaplicy Miłosierdzia Bożego od. g. 20.30 do 21.30.

9. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę Kaplica Miłosierdzia Bożego będzie zamknięta z powodu remontu prezbiterium w przygotowaniu do rozpoczęcia Roku Miłosierdzia.

10. Ogólnopolski projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się już po raz piętnasty. Jest zachęta do włączenia się w ten projekt, przez przygotowanie paczki dla wybranej przez siebie rodziny. Bliższe informacje u p. Wiesławy Szewczyk, w Starostwie Powiatowym, która jest Liderem Szlachetnej Paczki Rejonu Powiatu Polickiego.

11. Uroczystość Chrystusa Króla w tym roku przypada w dniu 22 listopada, który to jest również dniem św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej, chórów i organistów. Ze względu na inną pracę zawiesił swoje posługiwanie przy organach Pan Rafał Głuszyk. Dziękujemy Panu Rafałowi za wielkie oddanie dla parafii przez wiele lat. Na cały etat przechodzi Pan Bartłomiej Pudło, którego wspomagał będzie w oprawie grą na organach p. Krzysztof Kisiel ze Szczecina. W święto św. Cecylii, to jest od dzisiaj, zostaje ponownie powołany do istnienia chór „Maria Cantat” i oddany pod opiekę p. Bartłomieja Pudło z możliwością poszerzenia i odnowienia tegoż Chóru. Wszystkim tworzącym muzykę i śpiew kościelny z racji święta Patronki składamy najlepsze życzenia. 

12. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 22 listopada 2015  r.