Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu


1. Rozpoczyna się okres Adwentu i związane z tym okresem Msze św. Roratnie. Codziennie w zwykłe dni będzie Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty, o g. 6. 30. 

2. Jak zwykle na początku nowego miesiąca, w środę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. wieczornej, w czwartek modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o g. 18.00, w piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i Msza św. dla dzieci o g. 17.00, a na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. W piątek i sobotę kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną.

3. Ojciec Święty Franciszek w dniu 8 grudnia 2015 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,  ogłosi Rok Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii rozpoczęcie Roku Miłosierdzia poprzedzą rekolekcje Adwentowe. Od przyszłej niedzieli, 6 grudnia, będą głoszone nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz w poniedziałek, 7 grudnia i we wtorek o g. 9.00, 16.30 i 18.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas każdej Mszy św. będzie możliwość rozpoczęcia Roku Miłosierdzia. Dodatkowa Msza św. w tę Uroczystość będzie również o g. 12.00 w Godzinie Łaski. Z racji zbliżającego się Roku Miłosierdzia w kaplicy Miłosierdzia Bożego zostało odnowione prezbiterium z nowym ołtarzem i amboną.

4. W niedzielę poprzedzającą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to jest w niedzielę 6 grudnia, dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., podczas Mszy św. o g. 10.45, odbędzie się poświęcenie medalików.
 
5. Zawsze w II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce przychodzi z pomocą Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia swojego daru do puszek na ten cel.

6. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej począwszy od wtorku, 24 listopada, do Bożego Narodzenia będą ze Słowem Bożym przychodzić do Rodzin naszej parafii. Będzie możliwość w swoich domach otrzymania świadectwa z ich życia chrześcijańskiego i jak bardzo Słowo Boże usłyszane i wprowadzane w życie, zmieniało ich stosunek do bycia chrześcijaninem. 

7. Również praktyką członków Wspólnot Neokatechumenalnych jest, że w Adwencie w kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie o g. 5.30 odmawiają wspólnie Jutrznię, czyli poranną modlitwę brewiarzową. Zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. Możliwość nabycia opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia w kiosku parafialnym oraz na stoisku Caritas w przedsionku kościoła. Ofiary składane za opłatki są z przeznaczeniem, jako pomoc w zapłacie rachunków za ogrzewanie kościoła.

9. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież naszej parafii ze wspólnoty Ruch Światło-Życie pragnie sprzedawać własnoręcznie ozdobione bombki. Fundusz w ten sposób zebrany w całości zostanie przeznaczony na Światowe Dni Młodzieży.

10. W piątek, 4 grudnia, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie 2016. Początek spotkanie o g. 20.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

11. W każdą niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy na Adwentowe Zasłuchanie w Słowo Boże do kaplicy Miłosierdzia Bożego od godziny 20.30 do 21.30.

12. W święto św. Cecylii został ponownie powołany do istnienia chór „Maria Cantat” i oddany pod opiekę p. Bartłomieja Pudło z możliwością poszerzenia i odnowienia tegoż Chóru. Najbliższe spotkanie chóru „Maria Cantat” w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej w salce chóru w budynku parafialnym. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną dołączyć do składu Chóru. 

13. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 29 listopada 2015 r.