Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu


1. Codziennie w zwykłe dni w okresie Adwentu jest Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty, o g. 6. 30. 

2. Ojciec Święty Franciszek w dniu 8 grudnia 2015 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, ogłosi Rok Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii rozpoczęcie Roku Miłosierdzia poprzedzą rekolekcje Adwentowe. Dzisiaj, 6 grudnia, będą głoszone nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz w poniedziałek, 7 grudnia, i we wtorek o g. 9.00, 16.30 i 18.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas każdej Mszy św. będzie możliwość rozpoczęcia Roku Miłosierdzia. Dodatkowa Msza św. w tę Uroczystość będzie również o g. 12.00 w Godzinie Łaski. 

3. W niedzielę poprzedzającą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to jest dzisiaj, dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., podczas Mszy św. o g. 10.45, odbędzie się poświęcenie medalików.
 
4. Zawsze w II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce przychodzi z pomocą Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia swojego daru do puszek na ten cel.

5. Uroczystości odpustowe w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach będą w dniu 9 grudnia br. o g. 18.00.

6. W czwartek, 10 grudnia, jak każdego miesiąca na prośbę Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, o g. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

7. W przyszłą, III Niedzielę Adwentu według zwyczaju rodzin i dzieci we Włoszech, będzie poświęcenie figurki Dzieciątka Jezus do domowego żłóbka pod choinką. Na g. 10.45 można przynieść figurki, które są w domu, ale jest też możliwość nabyć taką figurkę na stoisku „Caritas” w przedsionku kościoła.

8. Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej począwszy od wtorku, 24 listopada do Bożego Narodzenia będą ze Słowem Bożym przychodzić do Rodzin naszej parafii. Będzie możliwość w swoich domach otrzymania świadectwa z ich życia chrześcijańskiego i jak bardzo Słowo Boże usłyszane i wprowadzane w życie, zmieniało ich stosunek do bycia chrześcijaninem. 

9. Również praktyką członków Wspólnot Neokatechumenalnych jest, że w Adwencie, w kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie o g. 5.30 odmawiają wspólnie Jutrznię, czyli poranną modlitwę brewiarzową. Zapraszają do wspólnej modlitwy.

10. W poniedziałek, 7.12.br. Z racji I poniedziałku miesiąca, Wspólnota „Fiat” w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 do 20.00 trwa na adoracji przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem.

11. Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca ze swoim opiekunem, księdzem Marcinem, w poniedziałek 7 grudnia po Mszy św. wieczornej w kościele.

12. Spotkanie chóru „Maria Cantat” w najbliższą środę, 9 grudnia w sali chóru w budynku parafialnym.

13. Możliwość nabycia opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia w kiosku parafialnym oraz na stoisku Caritas w przedsionku kościoła. Ofiary składane za opłatki są z przeznaczeniem, jako pomoc w zapłacie rachunków za ogrzewanie kościoła.

14. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież naszej parafii ze wspólnoty Ruch-Światło-Życie pragnie sprzedawać własnoręcznie ozdobione bombki. Fundusz w ten sposób zebrany w całości zostanie przeznaczony na Światowe Dni Młodzieży.

15. W każdą niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy na Adwentowe Zasłuchanie w Słowo Boże do kaplicy Miłosierdzia Bożego od godziny 20.30 do 21.30.

16. Szczecińskie Rekolekcje Trzeźwościowe będą w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Szczecinie, przy ul. Strzałowskiej 26 w dniach od 11 – 13 grudnia br.

17. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 6 grudnia 2015 r.