Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu


1. Codziennie w zwykłe dni, w okresie Adwentu jest Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty o g. 6. 30. Po zakończeniu Mszy św. dzieci w sali kasetonowej otrzymują drożdżówkę i herbatę. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Żywego Różańca za przygotowanie i pomoc w wydawaniu posiłku. Osobom, które przychodzą z pomocą w organizacji dostarczenia drożdżówek, jak również wspomagającym w pokryciu kosztów, bardzo serdecznie dziękujemy. 

2. Dzisiaj, w III Adwentu, tak jak jest w zwyczaju rodzin i dzieci we Włoszech, będzie poświęcenie figurki Dzieciątka Jezus do domowego żłóbka pod choinką. Na g. 10.45 można przynieść figurki, które są w domu, ale jest też możliwość nabyć taką figurkę na stoisku „Caritas” w przedsionku kościoła.

3. W Bazylice Katedralnej w Szczecinie dzisiaj o g. 18.00 J.E. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga otworzy drzwi święte Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, które według polecenia Ojca Świętego Franciszka mają być w każdej katedrze świata.
 
4. W naszej parafii dzisiaj jeszcze czuwanie modlitewne w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe”, od godziny 19.00 przez całą dobę w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Natomiast z racji 13 dnia miesiąca w trwającej Wielkiej Nowennie Fatimskiej spotkanie w kościele przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej o g. 21.00 na Apelu maryjnym.
 
5. Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie w kościele na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, w piątek, 18.12., br. o g. 19.30.

6. Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę, 19 grudnia, o g. 16.00.

7. Potrzebna jest osoba, która zajmuje się stolarką. Bliższe informacje u Księdza Łukasza.

8. Możliwość nabycia opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia w kiosku parafialnym oraz na stoisku Caritas w przedsionku kościoła. Ofiary składane za opłatki są z przeznaczeniem, jako pomoc w zapłacie rachunków za ogrzewanie kościoła.

9. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież naszej parafii ze wspólnoty Ruch-Światło-Życie pragnie sprzedawać własnoręcznie ozdobione bombki. Fundusz w ten sposób zebrany w całości zostanie przeznaczony na Światowe Dni Młodzieży.

10. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz ze swoimi rodzicami sprzedają dekoracje świąteczne, a fundusze uzyskane przeznaczają jako pomoc w spłacie prowadzonego remontu salek w domu Sióstr Urszulanek przy ul. Łokietka.

11. W każdą niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy na Adwentowe Zasłuchanie w Słowo Boże do kaplicy Miłosierdzia Bożego od godziny 20.30 do 21.30.

12. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 grudnia 2015 r.