Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu


1. W zwykłe dni, w okresie Adwentu jest Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty o g. 6. 30. Roraty do wigilii Bożego Narodzenia włącznie. Po Roratach jeszcze w poniedziałek będą drożdżówki, w kolejne 2 dnia z przyczyn organizacyjnych poczęstunku już nie będzie. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Żywego Różańca, za przygotowanie i pomoc w wydawaniu posiłku. Panu Stanisławowi Nazarowi za codzienne dostarczanie drożdżówek, jak również wspomagającym w pokryciu kosztów, bardzo serdecznie dziękujemy. 

2. Możliwość nabycia opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia w kiosku parafialnym oraz na stoisku Caritas w przedsionku kościoła. Ofiary składane za opłatki są z przeznaczeniem, jako pomoc w zapłacie rachunków za ogrzewanie kościoła.

3. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież naszej parafii ze wspólnoty Ruch Światło-Życie pragnie sprzedawać własnoręcznie ozdobione bombki. Fundusz w ten sposób zebrany w całości zostanie przeznaczony na Światowe Dni Młodzieży.

4. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz ze swoimi rodzicami sprzedają dekoracje świąteczne, a fundusze uzyskane przeznaczają jako pomoc w zapłacie prowadzonego remontu salek w domu Sióstr Urszulanek przy ul. Łokietka.

5. W każdą niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy na Adwentowe Zasłuchanie w Słowo Boże do kaplicy Miłosierdzia Bożego od godziny 20.30 do 21.30.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia zachęcamy, aby tradycyjnie zachować charakter postny tego dnia. Msze św. w dniu 24 grudnia będą odprawione: rano Roraty o g. 6.30 i następnie o g. 9.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej, która zawsze jest o g. 18.00, ponieważ w tym czasie wszyscy jesteśmy na kolacji wigilijnej. Jak jest już w zwyczaju po kolacji wigilijnej jest Msza św. dla dzieci o g. 20.00. Przypominamy, aby dzieci przyniosły do kościoła różne instrumenty. Kolejna Msza św. będzie o g.22.00 oraz właściwa Pasterka o północy. W trosce o możliwość duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia kapłani będą pełnili dyżury w konfesjonałach w poniedziałek, wtorek i środę zawsze pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy św., a w Wigilię Bożego Narodzenia od g. 8.30 do g. 15.00. Na stoliku są kartki do wzięcia z przebiegiem wieczerzy wigilijnej.

7. W tym roku przypadają trzy następujące po sobie dni świąteczne z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Każdego z tych dni, czyli 25, 26 i 27 grudnia Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

8. Podczas Mszy św. o godzinie 19.30, w pierwszy dzień świąt, z racji 25 dnia miesiąca, będzie możliwość przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

9. W niedzielę, 27 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny i jest zachęta, aby w to święto małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa dla odnawiających. Zapraszamy małżonków pragnących odnowić przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać specjalne błogosławieństwo, na Mszę św. o g. 12.00.

10. Bezpośrednio po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, które według zwyczaju w naszym kraju nazywane są kolędą i mają być w okresie Bożego Narodzenia, dlatego, aby była możliwość dokonania kolędy w tym czasie, to od 28 grudnia rozpoczniemy kolędę od ul. Świętego Kazimierza, Korczaka, Kresowej, Siedleckiej, Kasprowicza, Spokojnej. W dniu 29 grudnia: Barnima i Sadowa, Łokietka, Głowackiego, Chodkiewicza, Tanowska, Licealna, Fabryczna i Usługowa, oraz Wróblewskiego 9 , 11, 13; w środę 30 grudnia ul. Wróblewskiego 5, 6, 7, 8, 10, 12. W dniu 31 grudnia i 1 stycznia nie będzie kolędy.   

11. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 20 grudnia 2015 r.