Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny

1. Zaplanowane jest dzisiaj w Święto Świętej Rodziny, aby małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa dla odnawiających. Zapraszamy małżonków pragnących odnowić przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać specjalne błogosławieństwo, na Mszę św. o g. 12.00, można również w tym dniu na różne sposoby okazać wobec siebie radość z faktu zawartego sakramentu małżeństwa, które będzie odnawiające życie małżeńskie i rodzinne.

2. Msza św. na zakończenie roku będzie w czwartek, 31 grudnia o g. 18.00.

3. Msze święte w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i w pierwszym dniu Nowego Roku według porządku niedzielnego. Przypominamy, że każda Uroczystość, która przypada w piątek znosi post.

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada 1 stycznia. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.

5. W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 i po Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do g. 15.00.

6. Bezpośrednio po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, które według zwyczaju w naszym kraju nazywane są kolędą i mają być w okresie Bożego Narodzenia, dlatego, aby była możliwość dokonania kolędy w tym czasie, to od 28 grudnia rozpoczniemy kolędę od ul. Świętego Kazimierza, Korczaka, Kresowej, Siedleckiej, Kasprowicza, Spokojnej. W dniu 29 grudnia: Barnima i Sadowa, Łokietka, Głowackiego, Chodkiewicza, Tanowska, Licealna, Fabryczna i Usługowa, oraz Wróblewskiego 9 , 11, 13 z tym, że mieszkańców ul. Tanowskiej, Usługowej, Fabrycznej i Licealnej odwiedzimy dopiero po g. 18.30 ; w środę 30 grudnia ul. Wróblewskiego 5, 6, 7, 8, 10, 12. W dniu 31 grudnia i 1 stycznia nie będzie kolędy. W sobotę po Nowym Roku, czyli 2 stycznia 2016 r. po południu od g. 15.00  ul. Wróblewskiego numery 14, 16 i 18 oraz ul.  Spółdzielców,  Bursztynowa, Krzywa i PCK.

7. Po raz czwarty już zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Tumultus Gaudium, do sali kasetonowej, nad kaplicą Miłosierdzia Bożego, w dniu 6 stycznia na g. 16.00. Podróżujmy wraz z Trzema Królami, aby pochylić się nad cudem narodzin Bożego Dziecięcia, poprzez wspólne śpiewanie kolęd. Będzie również możliwość skosztowania ciast przygotowanych przez żeńską część zespołu oraz wypicia smacznej kawy czy herbaty.

8. Dziękujemy za składane ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa




ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  27 grudnia 2015 r.