Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim


1. W pierwszy poniedziałek miesiąca, to znaczy jutro, po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja dla wspólnoty „Fiat”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę Adorację.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane również pod nazwą święto Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła według porządku niedzielnego. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2016 roku, odbędzie się w Szczecinie, VI Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka) pod hasłem: „Nade wszystko miłosierdzie”, który wyruszy o g. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Aleją Jana Pawła II na Plac Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, do udziału w wydarzeniu.

3. W piątek, 8 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Początek spotkania o godzinie 20.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Za tydzień, 10 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. o g. 10.45 dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne oraz będzie poświęcenie świec.

5. Kolęda w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 4 stycznia ul. Kosynierów Gdyńskich, Słowackiego, Pułaskiego, Długosza, Kochanowskiego, Reja, Galla Anonima, Wyspiańskiego, Kadłubka i Wkrzańska. We wtorek - 5 stycznia: ul. Mieszka I od numeru 1 do 6 włącznie. W środę,  6 stycznia nie będzie kolędy. W czwartek – 7 stycznia – ul. Mieszka I numery 7 i 8 oraz ul. Grzybowa numery nieparzyste oraz parzyste od nr 2 do 28. W piątek – 8 stycznia ul. Grzybowa od numeru 30 do 48 oraz ul. Bankowa numery parzyste od 2 do 16 włącznie oraz nieparzyste – 5,7,9. W sobotę ul. Bankowa nieparzyste od 11 do 49 oraz parzyste od numeru 20 do 28. Rozpoczęcie kolędy o g. 16.00, a w soboty o g. 15.00. Na prośbę parafian, na stronie internetowej naszej parafii będzie podany cały program kolędy. Zastrzegamy, że program może ulec zmianie jeśli wystąpią sprawy, których dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
 
6. Po raz czwarty już zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Tumultus Gaudium, do sali kasetonowej, nad kaplicą Miłosierdzia Bożego, w dniu 6 stycznia na g. 16.00. Podróżujmy wraz z Trzema Królami, aby pochylić się nad cudem narodzin Bożego Dziecięcia, poprzez wspólne śpiewanie kolęd. Będzie również możliwość skosztowania ciast przygotowanych przez żeńską część zespołu oraz wypicia smacznej kawy czy herbaty. Po koncercie, w kawiarence parafialnej spotkanie noworoczne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

7. Dzisiaj o g. 17.00 w sali kasetonowej jasełka przygotowane przez Wspólnoty Neokatechumenalne. 

8. Dziękujemy za składane ofiary, również za te ofiary, które w ostatnim czasie wpłynęły bezpośrednio na konto parafialne. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stolikach jest wyłożony kalendarz parafialny. Jest tylko 1000 kalendarzy, ale za symboliczne parę groszy, aby pokryć koszty wydania, zachęcamy do posiadania w domu tego kalendarza. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwaks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 stycznia 2016 r.