Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Zwykła


1. Kolęda w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 25 stycznia ul. Okulickiego nieparzyste od 57 do 67 i parzyste od 32 do 64 oraz ul. 26 Kwietnia numery nieparzyste od 1 do 13. We wtorek - 26 stycznia: ul. 26 Kwietnia numery parzyste od 8 do 30 i ul. Armii Krajowej. W środę, 27 stycznia – ul. Roweckiego od numeru 1 do 81 włącznie i z numerów parzystych 2,4. W czwartek – 28 stycznia – ul. Roweckiego  parzyste od numeru  6 do 20D włącznie. W piątek – 29 stycznia ul. Roweckiego numery 42 do 84.  Rozpoczęcie kolędy o g. 16.00. W piątek jest zakończenie kolędy. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w określonym czasie, mogą zgłosić i umówić kolędę na czas dla siebie odpowiedni. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo dobrą atmosferę podczas odwiedzin. Dziękujemy za składane ofiary. 

2. Dzisiaj, w niedzielę 24 stycznia, taca na wszystkich Mszach św. jest z przeznaczeniem na fundusz „Kościołowi w Potrzebie”, szczególnie dla kościołów prześladowanych. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 12.00 i 13.30 wystąpi chór Cantore luvenum z Polic i tak jak ubiegłego roku po zakończeniu Mszy św o g. 13.30 będzie krótki koncert tego chóru. Również dzisiaj po Mszy św. o g. 18.00 Grupa Artystyczna ArtCrew z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzebieży oraz dzieci z chóru z trzebieskiego Zespołu Szkół zapraszają na wspólne kolędowanie w naszym kościele.

3. Jutro, z racji kolejnego 25 dnia miesiąca, Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych tzw. „Msza św. bez prądu” o g. 20.00 w kościele.

4. Przed zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego, który zamknięty będzie w dniu 2 lutego 2016 roku,  znajduje się w naszym kościele wystawa przedstawiająca zakony, zgromadzenia zakonne i osoby życia konsekrowanego funkcjonujące na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W święto Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego,  taca jest z przeznaczeniem na klasztory klauzurowe.

5. Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku połączone z odpustem parafialnym i w tym dniu położony szczególny akcent przeżywanego Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. W naszym kościele jest to dzień 4 marca o g. 18.00. Osoby, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania i są już poza gimnazjum, zachęcamy, aby korzystając z najbliższego terminu bierzmowania, ten sakrament uzupełniły. W środę najbliższego tygodnia, będzie w kościele po zakończonej Mszy św. wieczornej, spotkanie dla osób, które w swoim życiu chcą uzupełnić brakujący sakrament bierzmowania.

6. W trwającym Jubileuszowym, Roku Świętym Miłosierdzia, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch, szczególnie do Bazyliki św. Piotra w Watykanie, aby przejść przez Drzwi Święte, z zatrzymaniem się na modlitwie przy grobie - ołtarzu św. Jana Pawła II i następnie ze zwiedzaniem  Rzymu, które poświęcone będą trzy dni oraz odwiedzenie wielu miejsc na terenie Włoch, czyli Monte Cassino, Lanciano, Manoppello, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Padwa, Asyż  i Loreto i nocleg w Loreto z możliwością wieczornego zwiedzania miasta jak również Padwa i Wenecja. Pielgrzymka jest przewidziana na 10 dni, w terminie 8 – 17 kwietnia 2016 r. Koszt jest trochę wyższy w związku z poszerzeniem programu i wynosi 2879 zł. W tym komfortowy autokar, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnicy. Do pielgrzymki dołączy się również ks. Andrzej z grupą z Golczewa. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 złotych.

7. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 24 stycznia 2016 r.