Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła


1. Jutro, z racji I poniedziałku miesiąca, Msza św. o g. 18.00 według intencji wspólnoty „Fiat” i Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 do 20.00.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego, zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Poświecenie gromnic podczas każdej Mszy św. Taca jest z przeznaczeniem na klasztory klauzurowe.

3. W tygodniu, jak zawsze na początku nowego miesiąca, w I czwartek modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego podczas Mszy św. wieczornej, w piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i Msza św. o g. 17.00, a na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzech świata i o nawrócenie grzeszników, jak zawsze w I soboty miesiąca i po zakończeniu Mszy św wystawienie Najświętszego sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego z adoracją do g. 15.00.

4. W piątek, 5 lutego, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Początek spotkania o g. 20.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. W przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży, w całej Polsce odbywają się spotkania modlitewne przy znakach ŚDM, to jest krzyża i ikony Matki Bożej, które poświęcone przez Papieża Jana Pawła II, wędrują po terenie danego kraju, w którym ma być spotkanie młodych z Papieżem. Dla miasta Police taki czas spotkania modlitewnego przy znakach ŚDM, z obecnością biskupów, będzie miało miejsce w dniach 16 i 17 lutego 2016 r. Rozpoczęcie spotkania 16 lutego 2016 r. o g. 21.00 w kościele parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach i ok. g. 21.30 wyruszy z tymi znakami procesja do kościoła św. Kazimierza. W czasie procesji będzie odprawiana Droga Krzyżowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Profesora Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, zakończona Mszą św. w kościele św. Kazimierza sprawowaną przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę. Następnie czuwanie modlitewne poszczególnych grup duszpasterskich do g. 10.30 następnego dnia, tj. 17 lutego 2016 r., zakończone Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Profesora Henryka Wejmana.

6. Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku połączone z odpustem parafialnym i w tym dniu położony szczególny akcent przeżywanego Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. W naszym kościele jest to dzień 4 marca o g. 18.00. Osoby, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania i są już poza gimnazjum, zachęcamy, aby korzystając z najbliższego terminu bierzmowania, ten sakrament uzupełniły. W przyszły poniedziałek, 8 lutego, spotkanie w biurze tych osób, które zgłosiły gotowość przyjęcia sakramentu bierzmowania w minioną środę.

7. Serdecznie zapraszamy na Uroczystości odpustowe w pierwszym na świecie Sanktuarium błogosławionych dzieci z Fatimy Franciszka i Hiacynty, w Szczecinie na oś. Kasztanowym, dnia 20 lutego 2016 r. Uroczystości będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Dnia 20 lutego br. , w sobotę o godz. 15.45 przy naszym kościele będzie podstawiony autobus i o g. 16.00 wyjazd pielgrzymki. Koszt pielgrzymki 15 złotych. Potrzebny numer pesel w celu ubezpieczenia. Zapisy u księdza Pawła.

8. W trwającym Jubileuszowym, Roku Świętym Miłosierdzia, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch, szczególnie do Bazyliki św. Piotra w Watykanie, aby przejść przez Drzwi Święte, z zatrzymaniem się na modlitwie przy grobie - ołtarzu św. Jana Pawła II i następnie ze zwiedzaniem  Rzymu, które poświęcone będą trzy dni oraz odwiedzenie wielu miejsc na terenie Włoch, czyli Monte Cassino, Lanciano, Manoppello, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Padwa , Asyż  i Loreto, jak również Padwa i Wenecja. Pielgrzymka jest przewidziana na 10 dni, w terminie 8-17 kwietnia 2016 r. Koszt  wynosi 2879 zł. W tym komfortowy autokar, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnicy. Do pielgrzymki dołączy się również ks. Andrzej z grupą z Golczewa. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 złotych.

9. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 31 stycznia 2016 r.