Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła


1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, którą rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św., z posypaniem głów popiołem, będą w naszym kościele o g. 7.00,  9.00,  16.30  i 18.00. 

2. W czwartek, 11 lutego jest liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes i na ten dzień ustanowiony przez Papieża św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. Ten dzień będzie szczególnie podkreślony w najbliższy czwartek Mszą św. o g. 9.00 w intencji wszystkich Chorych z naszej parafii, a dla osób, które mogą przybyć do kościoła, będzie udzielony sakrament Chorych i na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, tak, jak ma to miejsce w Lourdes.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00.

4. W sobotę z racji 13 dnia miesiąca o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie adoracji w ramach Jerycho Różańcowe i o g. 21.00 w kościele, w trwającej Wielkiej Nowennie Fatimskiej, przy kaplicy MB Fatimskiej,  Apel Jasnogórski.

5. W przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży, w całej Polsce odbywają się spotkania modlitewne przy znakach ŚDM, to jest krzyża i ikony Matki Bożej, które poświęcone przez Papieża Jana Pawła II, wędrują po terenie danego kraju, w którym ma być spotkanie młodych z Papieżem. Dla miasta Police taki czas spotkania modlitewnego przy znakach ŚDM, z obecnością biskupów, będzie miało miejsce w dniach 16 i 17 lutego 2016 r. Rozpoczęcie spotkania 16 lutego 2016 r. o g. 21.00 w kościele parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach i ok. g. 21.30 wyruszy z tymi znakami procesja do kościoła św. Kazimierza. W czasie procesji będzie odprawiana Droga Krzyżowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Profesora Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, zakończona Mszą św. w kościele św. Kazimierza o g. 23.00 sprawowaną przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę. Następnie czuwanie modlitewne poszczególnych grup duszpasterskich do g. 10.30 następnego dnia, tj. 17 lutego 2016 r., zakończone Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Profesora Henryka Wejmana.

6. Z okazji peregrynacji symboli ŚDM w naszej archidiecezji, zostały wyprodukowane miniatury tych symboli: krzyż i ikona Matki Bożej zrobione ze sklejki drewnianej. Koszt pamiątki wynosi 10 zł. Fundusz z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na ŚDM w Krakowie.

7. Nauki przedślubne w miesiącu lutym w dniach od 22 do 26 codziennie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

8. Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku połączone z odpustem parafialnym i w tym dniu położony szczególny akcent przeżywanego Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. W naszym kościele jest to dzień 4 marca o g. 18.00. Osoby, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania i są już poza gimnazjum, zachęcamy, aby korzystając z najbliższego terminu bierzmowania, ten sakrament uzupełniły. Jutro, w poniedziałek, 8 lutego br. o g. 19.00, spotkanie w biurze tych osób, które zgłosiły gotowość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaproszone są również osoby, które się jeszcze nie zgłosiły.

9. Serdecznie zapraszamy na Uroczystości odpustowe w pierwszym na świecie Sanktuarium błogosławionych dzieci z Fatimy Franciszka i Hiacynty, w Szczecinie na oś. Kasztanowym, dnia 20 lutego 2016 r. Uroczystości będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Dnia 20 lutego br., w sobotę o godz. 15.45 przy naszym kościele będzie podstawiony autobus i o g. 16.00 wyjazd pielgrzymki. Koszt pielgrzymki 15 złotych. Potrzebny numer pesel w celu ubezpieczenia. Zapisy u księdza Pawła.

10. W trwającym Jubileuszowym, Roku Świętym Miłosierdzia, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch, szczególnie do Bazyliki św. Piotra w Watykanie, aby przejść przez Drzwi Święte, z zatrzymaniem się na modlitwie przy grobie - ołtarzu św. Jana Pawła II i następnie ze zwiedzaniem  Rzymu, które poświęcone będą trzy dni oraz odwiedzenie wielu miejsc na terenie Włoch, czyli Monte Cassino, Lanciano, Manoppello, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Padwa , Asyż  i Loreto, jak również Padwa i Wenecja. Pielgrzymka jest przewidziana na 10 dni, w terminie 8-17 kwietnia 2016 r. Koszt  wynosi 2879 zł. W tym komfortowy autokar, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnicy. Do pielgrzymki dołączy się również ks. Andrzej z grupą z Golczewa. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 złotych.

11. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 7 lutego 2016 r.