Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu1. W Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz o godzinie 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00.

2. Rekolekcje dla uczniów gimnazjum będą w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w godzinach przedpołudniowych. W poniedziałek i we wtorek na g. 9.30 przychodzą do kościoła klasy I, na g. 11.00 przychodzą klasy drugie i o 12.30 spotkanie w kościele maja klasy trzecie. W środę jest dzień spowiedzi i Eucharystia – od g. 9.30 do 10.30 jest spowiedź dla uczniów gimnazjum i o g. 10.30 będzie Msza św. dla wszystkich uczestników rekolekcji szkolnych.

3. W najbliższy czwartek, 25 lutego, jak każdego 25 dnia miesiąca, o g. 19.30 w kościele kolejna Msza św. „z życiem bez prądu”  w obronie życia.

4. Również w czwartek, w biurze parafialnym o godzinie 18.30 spotkanie z pielgrzymami udającymi się w kwietniu do Włoch.

5. W każdy czwartek Wielkiego Postu zapraszamy na „Kazimierzowskie Noce”, czyli czuwanie z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja od g. 21.00 do 22.00, natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na zasłuchanie w Słowo Boże połączone z adoracją od g. 20.30 do 21.30.

6. Nauki przedślubne w naszej parafii w dniach od 22 do 26 lutego br., codziennie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. Rekolekcje trzeźwościowe  będą w Szczecinie, w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym przy ul. Strzałowskiej 26, w dniach 26-28. 02. br.

8. Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku połączone z odpustem parafialnym i w tym dniu położony szczególny akcent przeżywanego Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. W naszym kościele jest to dzień 4 marca o g. 18.00.  Spotkanie w kościele o g. 18.30 jutro, w poniedziałek 22 lutego oraz we wtorek 23 lutego br. dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania. 

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.  Od kilku lat praktykujemy, aby wszyscy mogli mieć możliwość uczestnictwa w odpowiedzialności za wychowanie nowych szeregów kapłanów i zachęcamy, niech darem w okresie Wielkiego Postu będzie jałmużna postna z przeznaczeniem na cele Seminarium. Koperty na ten cel wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła, w których według woli w złożonej ofierze, można składać na tacy podczas Mszy św. lub jeżeli jest wygodniejszą droga, może być wpłata bezpośrednio na konto parafii.

10. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, będzie przykościelna zbiórka pieniędzy dokonywana przez młodzież działająca w Stowarzyszeniu, na rzecz Żołnierzy Wyklętych z przeznaczeniem na ekshumacje i identyfikacje pomordowanych przez władze komunistyczne.

11. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 21 lutego 2016  r.