Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu


1. W Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek  Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz o godzinie 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00.

2. W każdy czwartek Wielkiego Postu zapraszamy na „kazimierzowskie noce”, czyli czuwanie z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja od g. 21.00 do 22.00, natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na zasłuchanie w Słowo Boże połączone z adoracją od g. 20.30 do 21.30.

3. Bierzmowanie w naszej parafii w tym roku połączone z odpustem parafialnym i w tym dniu położony szczególny akcent przeżywanego Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. W naszym kościele jest to najbliższy piątek 4 marca o g. 18.00.  Zawsze Uroczystość, gdy przypada w piątek znosi post od pokarmów mięsnych. W naszej parafii w dniu 4 marca z racji Uroczystości odpustowej post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje. 

4. W przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania należy uwzględnić przygotowanie duchowe, aby sakrament przyjąć w stanie łaski uświęcającej, którą zyskamy poprzez spowiedź. Czas spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków we wtorek 1 marca i środę 2 marca od godziny 16.30. Spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami bierzmowania w czwartek 3 marca o godzinie 18.30 na próbie generalnej przed bierzmowaniem.

5. W dzień odpustu przypada I piątek miesiąca. Dla dzieci i osób praktykujących I piątki miesiąca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w dni poprzedzające, kiedy będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ale również w piątek od g. 16.30 będzie można się wyspowiadać. O g. 17.00 zostanie odprawiona w kościele Msza św. dla dzieci, ale ze względu na przygotowania do bierzmowania i samą Uroczystość  nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do odprawienia w kaplicy Miłosierdzia Bożego  prywatnie Drogi Krzyżowej w dogodnej godzinie dnia.

6. W piątek, 4 marca kolejne spotkanie młodzieży w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie, ale ze względu na uroczystości odpustowe spotkanie odbędzie się o g. 21.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o g. 9.00 i następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego do g. 15.00.

8. Chorych w ich domach odwiedzą kapłani z posługa sakramentalna w pierwszych dniach nowego miesiąca według  ustalonego czasu.

9. Uroczyste wyznanie wiary zwane Reditio, przez II wspólnotę Neokatechumenalną naszej parafii w pięciu spotkań podczas nieszporów. Pierwsze spotkanie w kościele jutro, 29 lutego o g. 19.30 i kolejne we wtorek 1 marca o g. 19.00 oraz 8, 10 i 16 marca o g. 19.00.

10. W wielu szkołach ruszyła akcja „podaruj misia”. Chcemy również w kościele zaprosić do włączenia się w tę akcję. Chodzi o zakup we własnym zakresie maskotki i przyniesienie jej do kościoła – ważne, żeby maskotki były nowe, a nie używane. Zebrane misie przekazane będą dzieciom znajdującym się w szpitalach.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.  Od kilku lat praktykujemy, aby wszyscy mogli mieć możliwość uczestnictwa w odpowiedzialności za wychowanie nowych szeregów kapłanów i zachęcamy, niech darem w okresie Wielkiego Postu będzie jałmużna postna z przeznaczeniem na cele Seminarium. Koperty na ten cel wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła,  w których według woli, w złożonej ofierze, można składać na tacy podczas Mszy św. lub jeżeli jest wygodniejszą droga, może być wpłata bezpośrednio na konto parafii.

12. Parafialny Zespół Caritas, w przedsionku kościoła, jak zawsze przed świętami, prowadzi sprzedaż baranków wielkanocnych, kartek świątecznych i innych artykułów, tworząc fundusz na realizację zadań wypływających z działalności Caritas.

13. Dzisiaj, w niedzielę, 28 lutego jest przykościelna zbiórka pieniędzy dokonywana przez młodzież działająca w Stowarzyszeniu, na rzecz Żołnierzy Wyklętych z przeznaczeniem na ekshumacje i identyfikacje pomordowanych przez władze komunistyczne, z racji przypadającego 1 marca Dnia Żołnierzy Wyklętych.

14. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 28 lutego 2016 r.