Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu


1. W Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz o godzinie 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00.

2. Od jutra przez kolejne trzy dni w godzinach przedpołudniowych będą rekolekcje szkolne dla przedszkoli i szkół podstawowych. W poniedziałek i wtorek spotkania w kościele mają od g. 8.15 klasy V i VI, o g. 9.30 klasy I i II, o g. 10.30 przedszkola i o g. 11.15 – klasy trzecie i czwarte. W środę od g. 8.00 spowiedź dla klas V i VI i 8.15 Msza św. z nauką rekolekcyjną, o g. 9.30 Msza św. dla klas I, II i przedszkola oraz od g. 10.30 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla klas trzecich i czwartych.

3. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w dniach 13, 14 i 15 marca br. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę 13 marca podczas wszystkich Mszy św. W poniedziałek, 14 marca i wtorek 15 marca nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje przeprowadzi Ks. dr Andrzej Posadzy.

4. W przyszłą niedzielę, według programu ogólnopolskiego, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

5. W każdy czwartek Wielkiego Postu zapraszamy na „kazimierzowskie noce”, czyli czuwanie z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja od g. 21.00 do 22.00, natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na zasłuchanie w Słowo Boże połączone z adoracją od g. 20.30 do 21.30.

6. Jutro jak zwykle w I poniedziałek miesiąca Msza św. o g. 18.00 według intencji Wspólnoty „Fiat”, a od g. 19.00 do 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę „Fiat” z zaproszeniem wszystkich do wspólnej modlitwy.

7. W czwartek, 10 marca, o g. 18.00 Msza św. o g. 18.00 w intencji Ojczyzny według intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

8. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższy czwartek, 10 marca po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9. W najbliższy piątek, 11 marca o g. 19.30 będzie kolejna Msza św. z modlitwą  „o uwolnienie i uzdrowienie”. Ze względu na tę Mszę św. Droga Krzyżowa dla młodzieży rozpocznie się o g. 19.00.

10. W naszej parafii odbywa się uroczyste wyznanie wiary zwane Reditio, przez II wspólnotę Neokatechumenalną w pięciu spotkaniach podczas nieszporów.  Kolejne o g. 19.00 we wtorek 8 oraz 10 i 16 marca br.

11. W wielu szkołach ruszyła akcja „podaruj misia”. Chcemy również w kościele zaprosić do włączenia się w tę akcję. Chodzi o zakup we własnym zakresie maskotki i przyniesienie jej do kościoła – ważne, żeby maskotki były nowe, a nie używane. Zebrane misie przekazane będą dzieciom znajdującym się w szpitalach.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.  Od kilku lat praktykujemy, aby wszyscy mogli mieć możliwość uczestnictwa w odpowiedzialności za wychowanie nowych szeregów kapłanów i zachęcamy, niech darem w okresie Wielkiego Postu będzie jałmużna postna z przeznaczeniem na cele Seminarium. Koperty na ten cel wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła,  w których według woli, w złożonej ofierze, można składać na tacy podczas Mszy św. lub jeżeli jest wygodniejszą droga, może być wpłata bezpośrednio na konto parafii.

13. Parafialny Zespół Caritas, w przedsionku kościoła, jak zawsze przed świętami, prowadzi sprzedaż baranków wielkanocnych, kartek świątecznych i innych artykułów, tworząc fundusz na realizację zadań wypływających z działalności Caritas.

14. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 6 marca 2016 r.