Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu


1. W Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek  Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz o godzinie 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00.

2. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w dniach 13, 14 i 15 marca br. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę 13 marca podczas wszystkich Mszy św. W poniedziałek, 14 marca i wtorek 15 marca nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje przeprowadzi Ks. dr Andrzej Posadzy. Natomiast rekolekcje szkolne, dla młodzieży z Zespołu Szkół w Policach, będą w dniach 16, 17 i 18 marca br. W środę i czwartek, czyli 16 i 17 marca rekolekcje odbywać się będą na terenie szkoły. Od godziny 8 – 8.45 klasy gimnazjalne, od 8.55 – 9.40 – klasy pierwsze ponadgimnazjalne i od g. 9.50 – 10.35 klasy drugie, trzecie i czwarte ponadgimnazjalne. W piątek – 18 marca spotkanie młodzieży w kościele i od g. 9.30 do 10.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi i o g. 10.30 Msza św. dla młodzieży ze wszystkich klas. Rekolekcje dla młodzieży poprowadzi ks. Mariusz Wencławek – proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

3. Według programu ogólnopolskiego, w V Niedzielę Wielkiego Postu,  po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

4. Dzisiaj jest 13 dzień miesiąca i każdego miesiąca od g. 19.00 rozpoczyna się dobowe trwanie na modlitwie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe”. Natomiast od g.20.30, jak każdej niedzieli, tym razem w kościele zasłuchanie w Słowo Boże i Apel maryjny o g. 21.00 z racji 13 dnia miesiąca w trwającej Wielkiej Nowennie przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie. 

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Żywy Różaniec przygotował pewną ilość palm, które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła.

6. W każdy czwartek Wielkiego Postu zapraszamy na „kazimierzowskie noce”, czyli czuwanie z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja od g. 21.00 do 22.00.

7. W naszej parafii odbywa się uroczyste wyznanie wiary zwane Reditio, przez II wspólnotę Neokatechumenalną w pięciu spotkaniach podczas nieszporów.  Już ostatnie o g. 19.00 w środę 16 marca br.

8. W sobotę, 19 marca, jest Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona mężczyzn i ojców. Pamiętajmy o zawierzeniu się w tę Uroczystość świętemu Józefowi. Msze św. będą odprawiane jak w zwykły dzień.

9. Ksiądz Proboszcz z Jasienicy zaprasza wszystkich na Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę, 19 marca, na g. 19.00.

10. W wielu szkołach ruszyła akcja „podaruj misia”. Chcemy również w kościele zaprosić do włączenia się w tę akcję. Chodzi o zakup we własnym zakresie maskotki i przyniesienie jej do kościoła – ważne, żeby maskotki były nowe, a nie używane. Zebrane misie przekazane będą dzieciom znajdującym się w szpitalach.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Od kilku lat praktykujemy, aby wszyscy mogli mieć możliwość uczestnictwa w odpowiedzialności za wychowanie nowych szeregów kapłanów i zachęcamy, niech darem w okresie Wielkiego Postu będzie jałmużna postna z przeznaczeniem na cele Seminarium. Koperty na ten cel wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła,  w których według woli, w złożonej ofierze, można składać na tacy podczas Mszy św. lub jeżeli jest wygodniejszą droga, może być wpłata bezpośrednio na konto parafii.

12. Parafialny Zespół Caritas, w przedsionku kościoła, jak zawsze przed świętami, prowadzi sprzedaż baranków wielkanocnych, kartek świątecznych i innych artykułów, tworząc fundusz na realizację zadań wypływających z działalności Caritas. Również dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały wraz z Rodzicami różne pamiątki świąteczne i na stoisku przy wyjściu z kościoła trwa sprzedaż, a zysk chcą przeznaczyć na pomoc w remoncie kolejnej salki w domu sióstr przy ul. Łokietka.

13. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 marca 2016 r.