Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa 20161. Przed nami Wielki Tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę Msza sw. w stałym porządku, czyli o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi w tych dniach przed i podczas Mszy św.

2. Przed południem w Wielki Czwartek, w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Msza św. o g. 10.00, na której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie oraz jest poświęcenie Oleju Krzyżma, który używa się do chrztu, bierzmowania i świeceń kapłańskich czy biskupich, jak również poświęcenie Oleju Chorych. Zapraszamy do udziału w tej liturgii.

3. W kościele parafialnym jest w Wielki Czwartek tylko jedna Msza święta – Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi od godziny 17.00 do 18.00 z przerwą na czas liturgii i krótkiej wspólnej kapłańskiej kolacji, z racji charakteru dnia, czyli ustanowienia kapłaństwa przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Wznowiony dyżur w konfesjonałach od g. 21.00 do 22.00

4. W Wielki Piątek nie ma Mszy św. w całym Kościele Powszechnym. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od g. 9.00. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Liturgia Wielkiego Piątku, z Adoracją Krzyża o g. 18.00. Podczas ucałowania Krzyża, składana ofiara jest z przeznaczeniem na utrzymanie miejsc związanych z życiem Pana Jezusa w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Spowiedź w Wielki Piątek od godziny 9.00, z przerwą na czas liturgii o g. 18.00 i następnie przez całą noc do g. 6.00 rano dnia następnego. Czuwanie modlitewne poszczególnych wspólnot w naszej parafii, jak również zachęta mieszkańców poszczególnych ulic, tak jak w ubiegłych latach. Dla przypomnienia, zaproszenie do czuwania będzie umieszczone na stronie internetowej naszej parafii, jak również wywieszone na drzwiach kościoła.

5. W Wielką Sobotę po przerwie od g. 6.00 do g. 9.00, wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi przez cały dzień, z przerwą na Liturgię Wigilii Paschalnej, do g. 22.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od g. 10.00 co pół godziny do g. 15.00. Poświecenie pokarmów pod krzyżem – Trzeszczynie o g. 11.00, a w Siedlicach o g. 11.30. Ofiary składane podczas poświęcenia pokarmów będą przeznaczone jako początek tworzenia funduszu na witraż w naszym kościele, dla upamiętnienia obchodów Jubileuszu 1050 rocznicy chrzty Polski. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o g. 20.00.

6. Niedziela Wielkanocna rozpocznie się Rezurekcją o g. 6.00 rano. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Kolejne Msze św. według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. 

8. Parafialny Zespół Caritas, w przedsionku kościoła, jak zawsze przed świętami, prowadzi sprzedaż baranków wielkanocnych, kartek świątecznych i innych artykułów, tworząc fundusz na realizację zadań wypływających z działalności Caritas. Przy tym punkcie ogłoszeń, pragniemy bardzo serdecznie podziękować całemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za ich posługę, jak również uczniom gimnazjum nr 3 w Policach, za wielką pomoc na rzecz Caritas, a tym samym ludziom, którym spieszą z pomocą, wraz z parafialnym Caritas. Również dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały wraz z Rodzicami różne pamiątki świąteczne i na stoisku przy wyjściu z kościoła trwa sprzedaż, a zysk chcą przeznaczyć na pomoc w remoncie kolejnej salki w domu sióstr przy ul. Łokietka.

9. Dziękujemy za składane ofiary jak również za wszelką życzliwość w pracy duszpasterskiej. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 20 marca 2016 r.