Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Miłosierdzia Bożego 20161. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 w kościele Msza św. poświęcona nie tylko dzieciom przedszkolnym, jak to zwyczajnie bywa, ale dla wszystkich, z możliwością korzystania z Godziny Miłosierdzia. Również w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jak to bywa już od wielu lat, składamy w pustym Grobie Pana Jezusa czerwone goździki. Po zakończeniu każdej Mszy św. Caritas dokonuje zbiórki pieniędzy do puszek na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Zebrane środki są z przeznaczeniem na budowę Hospicjum Stacjonarnego pw. św. Faustyny w Świnoujściu.

2. W poniedziałek, 4 kwietnia br., obchodzone będzie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które zwyczajnie przypada 25 marca, ale w tym roku ze względu na przypadający w tym dniu Wielki Piątek, a później dni Oktawy Wielkanocnej, dlatego liturgicznie można tę Uroczystość obchodzić po zakończeniu Oktawy. Jak każdego 25 dnia miesiąca, będzie w przeniesioną Uroczystość Zwiastowania, czyli jutro, o g. 19.30 w kościele, Msza św. w obronie życia poczętego z możliwością duchowej adopcji dziecka poczętego.

3. Jutro, 4 kwietnia, po zakończeniu Mszy św. spotkanie w kościele Rodziców, których dzieci w tym roku przystąpią do I Komunii św. Prosimy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, bo tym spotkaniem zakończymy organizacyjne przygotowania.

4. Od przyszłej niedzieli w godzinach od 16.00 do 18.00 na placu przy kaplicy Miłosierdzia Bożego przez 5 kolejnych niedziel odbywać się będzie „Ewangelizacja na placach miast”, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne.

5. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 18 do 22 kwietnia br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 
6. We wtorek, po zakończonej Mszy św. wieczornej, spotkanie w biurze parafialnym osób, które w najbliższy piątek, 8 kwietnia br. rozpoczynają pielgrzymkę do Rzymu i innych miejsc we Włoszech.

7. Kolejna pielgrzymka autokarowa organizowana jest w dniach 18-21 maja 2016. W programie pielgrzymki wyjazd na poświecenie nowego kościoła w Toruniu, pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W dalszy programie jest Bydgoszcz, Gniezno, Ostrów Lednicki, Licheń i w sobotę 21 maja udział w święceniach kapłańskich naszego parafianina, diakona Grzegorza Siwaka, w klasztorze w Lądzie k. Konina. Koszt pielgrzymki 360 złotych. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Marcina.

8. Dziękujemy za składane ofiary, jak również za  wszelkie dobro wypływające z faktu, że jesteśmy chrześcijanami. ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 kwietnia 2016 r.