Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna


1. Według propozycji Ojca Świętego Franciszka w słowach „wyjdźcie z ewangelizacją na place i ulice miast”, na placu przy kaplicy Miłosierdzia Bożego, przez 5 kolejnych niedziel odbywa się „Ewangelizacja na placach miast”, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne, pomiędzy godziną 16.00 i 18.00.

2. Jak zapewne słyszeliśmy w komunikatach, Papież Franciszek w trosce o los Ukrainy, ogłosił na niedzielę 24 kwietnia br. zbiórkę pieniędzy do puszek po każdej Mszy św. w całej Europie,  na pomoc dla Ukrainy. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. będzie przy drzwiach kościoła zbiórka na ten cel. 

3. Jutro, jak każdego 25 dnia miesiąca, w naszym kościele o g. 19.30 Msza św. w intencji obrony życia.

4. W sobotę o g. 18.00 Msza św. dziękczynna z racji XX rocznicy powstania Polickiego Stowarzyszenia Abstynentów „ Ostoja”, w trosce o ochronę zdrowia i życia w nałogach i ratowania rodzin.

5. W niedzielę, 1 maja br. Sanktuarium MB Fatimskiej w Szczecinie na Osiedlu Słonecznym, zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Spotkanie pielgrzymkowe o g. 17.30 i zakończone Mszą św. o godzinie 19.00.

6. Pielgrzymka autokarowa organizowana jest w dniach 18 – 21 maja 2016. W programie pielgrzymki wyjazd na poświecenie nowego kościoła w Toruniu, pw.  św. Jana Pawła II. W dalszy programie jest Bydgoszcz, Gniezno, Ostrów Lednicki, Licheń  i w sobotę 21 maja udział w świeceniach kapłańskich naszego parafianina, diakona Grzegorza Siwaka, w klasztorze w Lądzie k. Konina. Koszt pielgrzymki 360 złotych. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Marcina.

7. Dziękujemy za składane ofiary, jak również za  wszelkie dobro wypływające z faktu, że jesteśmy chrześcijanami. 

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 24 kwietnia 2016 r.