Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego1. Przez cały miesiąc maj po zakończeniu Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe. Zawsze wieczorem o 20.30 w maju jest śpiewana Litania Loretańska przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów. Zapraszamy również do tej formy modlitwy.

2. Przypominamy, że trwają zapisy na wyjazd do Krakowa. Na wyjazd dłuższy od 25.07-31.07. 2016, którego koszt wynosi 500 złotych oraz krótszy, na samo spotkanie z Papieżem Franciszkiem w terminie 29.07-31.07. br., gdzie koszt wyjazdu wynosi 350 złotych. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina i ks. Łukasza.

3. W sobotę, 14 maja, I Komunia św. dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 8. Uroczystość będzie w dwóch grupach o g. 10.00 i 12.00, poprzedzona I spowiedzią w piątek, 13 maja od g. 17.00. W związku z rozpoczynającą się w sobotę Uroczystością I Komunii św. o g. 10. 00, nie będzie Mszy św o g. 9. 00.

4. We wtorek, 10 maja br., na prośbę Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

5.  13 maja, w dniu Objawień Matki Bożej w Fatimie, o g. 21.00 spotkanie w kościele na Apelu i następnie procesja fatimska wokół kościoła.

6. Każdego 13 dnia miesiąca od g. 19.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się modlitewne trwanie przed Najświętszym Sakramentem przez całą dobę w ramach modlitw w intencji Ojczyzny zwanym „Jerycho Różańcowe”.

7. W sobotę, 14 maja br. zapraszamy do kościoła na modlitwę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie modlitewnego spotkania o g. 20.00 zakończone Mszą św. o północy. Szczegółowy program jest dostępny przed wejściem do kościoła. 

8. W przyszłą niedzielę, 15 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, poprzedzona Nowenną do Ducha Świętego, która prowadzona jest podczas nabożeństwa majowego.

9. Za zezwoleniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego ma powstać na terenie parafii Szczecin-Skolwin pustelnia, według reguły pustelniczej św. Karola de Foucauld. W niedzielę, 15 maja br., będzie w naszej parafii siostra ze Zgromadzenia Małych Sióstr św. Karola de Foucauld, której została ta misja polecona, aby przedstawić ideę tej misji, a na zakończenie każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na to dzieło.
  
10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową w dniach 18-21 maja 2016. W programie pielgrzymki wyjazd na poświecenie nowego kościoła w Toruniu, pw.  św. Jana Pawła II. W dalszym programie jest Bydgoszcz, Gniezno, Ostrów Lednicki, Licheń  i w sobotę 21 maja udział w świeceniach kapłańskich naszego parafianina, diakona Grzegorza Siwaka, w klasztorze w Lądzie k. Konina. Koszt pielgrzymki 360 złotych. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Marcina. Spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek w kościele, 10 maja, po wieczornej Mszy św.

11. Na dzień, 4 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi i zarazem w pierwszą sobotę miesiąca, przygotowywana jest piesza rodzinna pielgrzymka z Polic do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Najpierw Msza św. o g. 9.00 rano, a następnie pielgrzymka licząca ok. 33 kilometrów, powrót autokarem. Zapisy u ks. Pawła. Przy zapisie potrzebny jest numer pesel w celu ubezpieczenia. Koszt pielgrzymki pieszo-autokarowej wyniesie 15 zł.

12. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 8 maja 2016 r.