Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego1. Przez cały miesiąc maj po zakończeniu Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe. Zawsze wieczorem o 20.30 w maju jest śpiewana Litania Loretańska przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów. Zapraszamy również do tej formy modlitwy.

2. Przypominamy, że trwają zapisy na wyjazd do Krakowa. Na wyjazd dłuższy od 25.07-31.07. 2016, którego koszt wynosi 500 złotych oraz krótszy, na samo spotkanie z Papieżem Franciszkiem w terminie 29.07 – 31.07. br., gdzie koszt wyjazdu wynosi 350 złotych. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina i ks. Łukasza.

3. Za zezwoleniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego ma powstać na terenie parafii Szczecin-Skolwin pustelnia, według reguły pustelniczej  Karola de Foucauld. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest w naszej parafii siostra ze Zgromadzenia Małych Sióstr Karola de Foucauld, której została ta misja polecona, aby przedstawić ideę tej misji, a na zakończenie każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na to dzieło.
  
4. W związku z brakiem ilości pielgrzymów do pełnego autokaru, jest konieczność przeorganizowania trasy pielgrzymki. Nowa trasa obejmuje Gniezno, Ostrów Lednicki, Lednicę, Licheń  i w sobotę, 21 maja, udział w święceniach kapłańskich naszego parafianina, diakona Grzegorza Siwaka, w klasztorze w Lądzie k. Konina. Jest mniejszy koszt tego wyjazdu, bo jest tylko jeden nocleg i koszt pielgrzymki wynosi 140 złotych. Prosimy o szybką decyzję co do wyjazdu, bo jesteśmy zobligowani potwierdzeniem firmie przewozowej i noclegu. Zapisy w zakrystii, najpóźniej do jutra, tj. 16 maja br. do wieczora. Wyjazd jest w dniu 20 maja br. o g. 6 rano. Autokar będzie przy kościele.

5. W piątek, 20 maja 2016 r., zapraszamy na kolejną Mszę św. o uzdrowienie i uwolnienie na g. 19.30 do kościoła.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość Bożego Ciała obchodzona będzie w tym roku w dniu 26 maja. Tegoroczna procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami Bohaterów Westerplatte i Odrzańską, dojście do tych ulic, ulicą Bankową.

7. Prymicje naszego parafianina, który otrzyma święcenia kapłańskie w dniu 21 maja br., ks. Grzegorza Siwaka odbędą się  w niedzielę 29 maja o g. 12.00.

8. Podczas rekolekcji adwentowych, rekolekcjonista, ks. Waldemar, zaprezentował osobiście utwory, które również były wydane na płycie. Bardzo szybko nakład się wyczerpał. Obiecał, że dostarczy do kiosku, jak tylko będzie możliwość. Wznowienie nowej edycji trochę trwało, ale znowu znajduje się ta płyta w sprzedaży. W naszym kiosku parafialnym można te płytę otrzymać za 15 złotych.

9. Na dzień 4 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi i zarazem w pierwszą sobotę miesiąca, przygotowywana jest piesza rodzinna pielgrzymka z Polic do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Najpierw Msza św. o g. 9.00 rano, a następnie pielgrzymka licząca ok. 33 kilometrów, powrót autokarem. Zapisy u ks. Pawła. Przy zapisie potrzebny jest numer pesel w celu ubezpieczenia. Koszt pielgrzymki pieszo-autokarowej wyniesie 15 zł.

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 15 maja 2016 r.