Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej1. Przez cały miesiąc maj po zakończeniu Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe. Zawsze wieczorem o 20.30 w maju jest śpiewana Litania Loretańska przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów. Zapraszamy również do tej formy modlitwy.

2. Przypominamy, że trwają zapisy na wyjazd do Krakowa. Na wyjazd dłuższy od 25.07-31.07. 2016, którego koszt wynosi 500 złotych oraz krótszy, na samo spotkanie z Papieżem Franciszkiem w terminie 29.07-31.07. br., gdzie koszt wyjazdu wynosi 350 złotych. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina i ks. Łukasza.

3. Za zezwoleniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego ma powstać na terenie parafii Szczecin-Skolwin pustelnia. Siostra Kinga, która to dzieło tworzy, bardzo serdecznie dziękuje za wielką życzliwość z jaką spotkała się w naszej parafii oraz za ofiarność przy zbiórce pieniędzy na ten cel.

4. Jutro, to jest w poniedziałek 23 maja, o g. 19.00 w kościele będzie spotkanie z Rodzicami uczniów klas czwartych w związku z przygotowaniem do Rocznicy I Komunii św.

5. Uroczystość Bożego Ciała w dniu 26 maja, czyli najbliższy czwartek. Msze św. w Boże Ciało będą w naszym kościele o g. 7.00, 8.00 i kolejna Msza św. o g. 10.00. Procesja Eucharystyczna po zakończeniu Mszy św. o g. 10.00 w tym roku przejdzie ulicami Bohaterów Westerplatte i Odrzańską, dojście do tych ulic, ulicą Bankową. Pierwszy ołtarz będzie zbudowany przez Akcję Katolicką na ul. Bankowej na wysokości budynków nr 8-13, drugi ołtarz będzie zbudowany przez Żywy Różaniec na ul. Odrzańskiej na wysokości budynków z numerem 9-10, trzeci ołtarz zbudowany będzie przez Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej na ul. Odrzańskiej na wysokości budynków z numerami 25-26 oraz czwarty ołtarz zbudowany będzie przez Domowy Kościół i młodzież na ul. Bohaterów Westerplatte na wysokości budynków z numerami 9-10. 

6. Zapraszamy do czynnego udziału wszystkich lektorów i ministrantów, dzieci komunijne z strojach komunijnych, w tym dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia wstążek przy chorągwiach parafialnych, panów do niesienia chorągwi, młodzież z Drogi Neokatechumenalnej do niesienia baldachimu oraz wszystkich, którzy czynnie mogą włączyć się do organizacji Procesji Eucharystycznej. Próba sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała, we wtorek o g. 17.00 i w środę o g. 19.00 przy kościele. Jest też prośba, o przyniesienie kwiatów ogródkowych, aby przygotować dzieciom do sypania podczas procesji.

7. Prymicje naszego parafianina, który otrzymał święcenia kapłańskie wczoraj, w dniu 21 maja br., w kościele klasztornym w Lądzie k. Konina, ks. Grzegorza Siwaka, odbędą się w niedzielę 29 maja o g. 12.00.

8. Podczas rekolekcji adwentowych, rekolekcjonista, ks. Waldemar, zaprezentował osobiście utwory, które również były wydane na płycie. Bardzo szybko nakład się wyczerpał. Obiecał, że dostarczy do kiosku, jak tylko będzie możliwość. Wznowienie nowej edycji trochę trwało, ale znowu znajduje się ta płyta w sprzedaży. W naszym kiosku parafialnym można tę płytę otrzymać za 15 złotych.

9. Na dzień 4 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi i zarazem w pierwszą sobotę miesiąca, przygotowywana jest piesza rodzinna pielgrzymka z Polic do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Najpierw Msza św. o g. 9.00 rano, a następnie pielgrzymka licząca ok. 33 kilometrów, powrót autokarem. Zapisy u ks. Pawła. Przy zapisie potrzebny jest numer pesel w celu ubezpieczenia. Koszt pielgrzymki pieszo-autokarowej wyniesie 15 zł.

10. Zbliża się czas na kolejny festyn parafialny, który będzie 12 czerwca br. Jak każdego roku prosimy na ten dzień przygotować z domowego wypieku ciasto, jak również można przynosić różne rzeczy, które mogą się przydać w loterii oprócz przygotowanych nagród przez parafię.

11. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 22 maja 2016 r.