Ogłoszenia duszpasterskie - IX NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Do najbliższego czwartku po zakończeniu Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła ze śpiewem litanii, do końca maja Loretańskiej, a w czerwcu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji, jak również ministrantów. W czwartek na zakończenie Mszy św. dla dzieci biorących czynny udział w procesji Bożego Ciała i w procesjach w tygodniu, jako wyraz podziękowania za zaangażowanie, będzie słodka niespodzianka. Również z racji I czwartku miesiąca podczas Mszy św. modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. Spotkanie po pielgrzymkowe, z ostatniej pielgrzymki z ks. Marcinem w najbliższy czwartek, 2 czerwca, w kawiarence parafialnej, po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź dla praktykujących I piątki miesiąca i spowiedź dzieci przygotowujących się do przeżycia Rocznicy I Komunii św. od go 16. 00 ze Mszą św. dla dzieci o g. 17.00.

4. Przez cały czerwiec nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej.

5. W piątek, 3 czerwca kolejne spotkanie przygotowujące do ŚDM w Krakowie. Początek o g. 20.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę z racji I soboty miesiąca i wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 oraz od g. 10.00 do 15.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 10.45 dzieci z klas czwartych będą przeżywać Rocznice I Komunii św..

8. Zawsze w I niedzielę czerwca jest przeżywany Dzień Dziękczynienia – z nowenną do Opatrzności Bożej. W dalszym ciągu trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i na zakończenie każdej Mszy św. będzie przykościelna zbiórka na ten cel. 

9. Przypominamy, że trwają zapisy na wyjazd do Krakowa. Na wyjazd dłuższy od 25.07-31.07. 2016, którego koszt wynosi 500 złotych oraz krótszy, na samo spotkanie z Papieżem Franciszkiem w terminie 29.07-31.07. br., gdzie koszt wyjazdu wynosi 350 złotych. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina i ks. Łukasza.

10. Podczas rekolekcji adwentowych, rekolekcjonista, ks. Waldemar, zaprezentował osobiście utwory, które również były wydane na płycie. Bardzo szybko nakład się wyczerpał. Obiecał, że dostarczy do kiosku, jak tylko będzie możliwość. Wznowienie nowej edycji trochę trwało, ale znowu znajduje się ta płyta w sprzedaży. W naszym kiosku parafialnym można tę płytę otrzymać za 15 złotych.

11. Na dzień 4 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi i zarazem w pierwszą sobotę miesiąca, przygotowywana jest piesza rodzinna pielgrzymka z Polic do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Najpierw Msza św. o g. 9.00 rano, a następnie pielgrzymka licząca ok. 33 kilometrów, powrót autokarem. Zapisy u ks. Pawła. Przy zapisie potrzebny jest numer pesel w celu ubezpieczenia. Koszt pielgrzymki pieszo-autokarowej wyniesie 15 zł.

12. Zbliża się czas na kolejny festyn parafialny, który będzie 12 czerwca br. Jak każdego roku prosimy na ten dzień przygotować z domowego wypieku ciasto, jak również można przynosić różne rzeczy, które mogą się przydać w loterii oprócz przygotowanych nagród przez parafię. Podczas festynu będzie „Krwiobus”. Zapraszamy do włączenia się w akcję oddania krwi.

13. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 29 maja 2016 r.