Ogłoszenia duszpasterskie - XII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Zapisy na ŚDM są możliwe tylko na termin krótszy, na samo spotkanie z Papieżem Franciszkiem na dni od 29.07-31.07. br., gdzie koszt wyjazdu wynosi 350 złotych. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina i ks. Łukasza. Jest możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem dla pielgrzymów indywidualnych. Potrzebne są wejściówki, które można otrzymać poprzez Kurię Metropolitalną. Zgłoszenia do 30 czerwca br. w zakrystii lub biurze parafialnym. Bliższych informacji udzieli ks. Łukasz.

2. W związku z mniejszą ilością pielgrzymów, którzy z zagranicy przyjadą do naszej Archidiecezji w ramach przygotowań do ŚDM, które  w lipcu będą w Krakowie, pragniemy poinformować, że planowany pobyt pielgrzymów w naszej parafii został odwołany. Bardzo dziękujemy Rodzinom, które zadeklarowały się przyjąć pielgrzymów.

3. Organizowany jest wyjazd do Torunia z nawiedzeniem kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II na dzień 22 czerwca br. Cena wyjazdu 80 złotych. Jutro, w poniedziałek 20 czerwca, po Mszy św. wieczornej, spotkanie w kościele osób wyjeżdżających do Torunia.   

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół tzw. „Białej”, będzie w poniedziałek, 20 czerwca o g. 9.00, natomiast dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży w dniu 24 czerwca o g. 8.00 rano.

5. Zbliżają się wakacje i jak co roku Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci z terenu naszej archidiecezji. Program „Wakacyjna Akcja Caritas” stanowi często jedyną szansę wyjazdu dla dzieci z rodzin wielodzietnych, czy ubogich. Zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel będzie po każdej Mszy św. w dwie  niedziele tj. 19 i 26 czerwca br.

6. Nauki przedślubne będą w dniach od 20 do 24 czerwca 2016 r. w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00.

7. Już w przyszłą niedzielę, 26 czerwca, i we wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o g. 15.15. Podczas wakacji nie będzie również w tygodniu Mszy św. o g. 9.00 i w czwartki w kaplicy Miłosierdzia Bożego Mszy św. zbiorowej o g. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko trzy w dni w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki,  za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, w godzinach od 16.00 do 17. 30.

8. W związku z pojawiającymi się wciąż oszustwami metodą „na wnuczka”, czy na „funkcjonariusza Policji i innych metod, Komenda Powiatowa Policji w Policach, pragnie drogą informacji udzielanych przez parafie, prosić wszystkich, a szczególnie osoby starsze o ostrożność. Upewnić się w rodzinie, czy dane przypadki są rzeczywiste. Nigdy nie dawać pieniędzy w niejasnych sytuacjach. O każdej próbie wyłudzenia pieniędzy, Policja prosi o zgłoszenie telefoniczne pod numer 997 lub 112. Również jest prośba do sąsiadów osób samotnych, czy też młodsze pokolenie o poinformowaniu swoich rodziców czy dziadków o takich niebezpieczeństwach.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie w minioną niedzielę festynu parafialnego. 

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 19 czerwca 2016 r.